Ovacık; Dünyayı barışla iyileştirelim!

Bu haber 23 Nisan 2020 saat 12:16 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi  Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlarak şu açıklamalarda bulundu.

Ovacık, 100’üncü yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş coşkusunu evlerinde yaşamak zorunda olan çocuklara seslenerek, ‘’ Bu yıl 23 Nisan’da evde kalarak bir sonraki Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramları için sağlıklı, mutlu ve güzel bir temel atmış olacağız. Bugün tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz, insanlarımız virüs salgını mücadelesinde ve bu mücadelede en değerli varlıklarımız olan sizleri korumak önceliğimizdir. Sevgili çocuklarımız, yüzlerinizdeki gülümsemeyi, bizlere huzur ve geleceğe dair umut veren bakışlarınızı, uçsuz bucaksız ve rengârenk hayallerinizi, sevgi, barış ve hayat dolu bir gelecek ümidiyle, tertemiz masum dünyanızı korumak bizlerin öncelikli görevidir. Sizler kahraman bir milletin pırıl pırıl evlatları, şanlı ve asil çocuklarısınız… Bu zor günlerin geçeceğine inanınız… Evlerimizdeyken sizlerin şiirleri, şarkıları, resimleriyle, evlerimizin camlarından, balkonlarından tüm dünyaya barış, kardeşlik ve sevgi mesajları verebiliriz. Tüm dünyadaki sizler gibi pandemi ile mücadele için evde kalan çocuklara bu mesajları gönderebilirsiniz. Ulusal egemenlik mücadelesi de zorlu günlerde kazanıldı. Biz umudumuzu ve barışa olan inancımızı kaybetmeden dünyayı barışla iyileştireceğiz. 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşayacağız” dedi.

ÇOCUKLAR, GELECEK GÜZEL GÜNLERE MESAJINIZI BIRAKIN DÜNYA’YI BARIŞLA İYİLEŞTİRELİM

Ovacık, ‘’ Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi, İl Başkanlığı ve  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak, Corona ( Covid-19 ) virüs salgını öncesinde, TBMM’nin kuruluşunun ve ulusal egemenlik mücadelesinin 100’üncü yılında önceki yıllardan çok daha  coşkulu kutlamak üzere programlamalar yapıldı. Ancak tüm dünyayı saran bir pandemi haline gelen salgınla mücadele noktasında yurttaşlarımızın sağlıklarını korumak hepimizin önceliği haline geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği üzere sosyal medya hesaplarımız üzerinden ‘’ Camdan Yansıyan Kardeşlik ‘’ ve ‘’ Zaman Kapsülü ‘’ isimlerini taşıyan çocuklarımıza yönelik projeler üretildi. Resim,şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlendi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’ın çocuklarımıza hediyesi dijital kitaplar Büyükşehir Belediye web sayfasından çocuklarımıza ulaştırılmaktadır. 23 Nisan Perşembe günü saat: 21.00’ de balkonlarımızdan, pencerelerimizden hep birlikte İstiklal Marşımızı gururla söyleyeceğiz. Evlerimiz bayram yeri olacak… Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanlığımız da sosyal medya hesapları üzerinden söyleşi ve panel programları düzenlecek ki ilk konuk da  23 Nisan Perşembe günü saat: 21.23’ de Usta sanatçımız Zülfü Livaneli olacak… Bir salgın ortamındayız, virüsün yayılmasını engellemek daha fazla insanımızı kaybetmemek adına evlerimizde olacağız. Bu yıl belki bir arada olamayacağız ama gönüllerimiz bir arada… Tarihi bir döneme tanıklık ettiğiniz bugünlerde dayanışmanın, sevginin, barışın ve sağlığın ne kadar önemli olduğunu anladık. Tüm dünya çocuklarıyla birlikte tanıklık ettiğiniz bugünlerde ulusal egemenliğin 100’üncü yılını sağlık dolu bir dünya dileğiyle dünya barışına adıyoruz. Sizler de tüm dünya çocuklarıyla birlikte duygularınızı video, yazı ya da resimlerle paylaşın. Gelecek güzel günlere mesajınızı bırakın. Dünyayı barışla iyileştirelim.  ‘’ dedi.

 DEMOKRASİ VE MİLLİ EGEMENLİĞİN ÖNÜNE HİÇBİR GÜÇ GEÇEMEZ

Ovacık, ‘’ 23 Nisan 1920 tarihinin milletin egemenliğini eline aldığı, hep birlikte tutsaklık zincirlerini kırdığı, özgür iradesi ile tarihini yeniden yazmaya başladığı gün olduğuna vurgu yaparak, bu şanlı geçmişin 100’üncü yılında demokrasinin ve millet egemenliğinin önüne hiçbir gücün geçemeyeceğine olan inancını aktaran Ovacık, mesajında şu ifadelere yer verdi:’’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarımızın manevi mirasının bizlere yüklediği sorumlulukla Türkiye Büyük Millet Meclisinin temsil ettiği milli egemenliğe, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve cumhuriyete her zaman sahip çıkacağız. Bizden önceki nesillerimizin bizlere aktardığı Atatürk Düşüncesi, Cumhuriyet Erdemleri, Demokrasi ve Hukukun üstünlüğü kavramlarının anlamlarını bizler de çocuklarımıza aktarıyoruz. Çocuklarımızdan da aynı özeni ve gayreti bekliyoruz. 23 Nisan’lar, 19 Mayıs’lar, 29 Ekim’ler, 30 Ağustos’lar, 13 Eylül’ler aynı sonsuz coşkuyla, 10 Kasım’lar aynı özlemle ve şükranla Nesilden Nesile anlamlanır. Milletin özgür ve bağımsız yaşayacağının müjdecisi, birlik ve bütünlüğümüzün teminatı, çocuklarımızın geleceğinin güvencesi olan bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisini kuran tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” sözleriyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100’ncü ve bu anlamlı günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Milletin çocuklarına armağanının ardından 23 Nisan 1929’dan itibaren Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Olarak kutlanmasının 91’inci yıldönümünü andı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.