Ovacık: Basına katkıları için teşekkür ediyoruz

Bu haber 13 Temmuz 2020 saat 9:24 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Selami Ovacık, sürecin olumlu sona ermesiden dolayı ve Polatlı’nın sağlıklı suya kavuşması noktasında ASKİ borçanlanmasına yetki verilmesinin polatlı adına son derece önemli olduğunu söyledi. Ovacık ayrıca, sürecin olumlu sonuçlanmasında gerek ulusal ve gerekse yerel basının gündemi ısrarla olarak devam ettirmesinin büyük katkı sağladığının da altını çizdi.

CHP’DEN YEREL BASINA TEŞEKKÜR

CHP Polatlı ilçe teşkilat başkanı Bilal Haşim Avcı ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık Polatlı’nın su sorununu gündeme getirdikleri için yerel basına teşekkürlerini sunarak şu açıklamalarda bulundular. Ovacık, “Ankara Büyükşehir Belediye Meclisimizin 10 Temmuz oturumu bildiğiniz üzere Polatlı’nın geleceği adına hayati önemdeydi. Polatlı’mızın öncelikli olduğu su altyapı çalışmalarına ilişkin ASKİ ‘nin borçlanma talebine, oy birliği ile 472 milyon TL borçlanma yetkisi verilerek ve en kısa sürede ihale edilerek Polatlı’mızın kaliteli içme suyuna kavuşmasının önü açılmıştır” dedi.

POLATLI EN İYİSİNE LAYIKTIR

 Ovacık, “ İvedik – Polatlı Ana İsale Hattı tek seferde ihale edilerek Polatlı’mızın çeyrek asırdır devam eden kaliteli içme suyu sorunu ivedi bir biçimde çözüme kavuşturulacaktır. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın Polatlı’dan yana iradesi, Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti Meclis Gruplarının dik duruşları, Milliyetçi Hareket Partili, Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyelerimizin oyları ile Polatlı Halkımızın geleceğine dair hayati bir karar alınmıştır. Hep söylediğimiz gibi; Polatlı en iyisine layıktır” dedi.

 ZEHİR SAÇAN ASBESTLİ BORULARIN VİCDAN ACITIYOR

 Ovacık, “ 2019 yılının Aralık ayında çıkan RED kararı sonrasında hatırlayınız ciddi bir su arızası olmuş ve 21 Ocak 2020 gecesi Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş, Yüzükbaşı Su İletim Hattındaki arıza nedeniyle Polatlı’ya gelerek, 27 yıldır bırakınız bypass’ı, bakımın b’sinin yapılmadığı hattın durumunu görmüştü.27 yıldır çürümüş, zehir saçan asbestli boruların vicdan acıtan halini yerinde tespit etmişti” dedi.

DURUM BU KADAR VAHİM

 Ovacık, “Asbestli boruların durumunu gösteren o fotoğraflar, şahsen ben o boruların içler acısı durumunu gördüğünde çocukları için endişelenmeyecek bir anne, baba tanımıyorum. Pandemi sürecinde suyun olmazsa olmaz olduğu günlerde Mayıs ayında yine gündeme getirilmiş ve Temmuz ayına ertelendiği tekraren ifade edilmişti. Kıymetli Basın Mensupları sizlerin de bildiği üzere sadece Yüzükbaşı’ndan Polatlı’ya suyu ileten hatta değil artık Polatlı merkezde, ana arterlerdeki borularda da patlaklar oluşmuştu.. Geçtiğimiz hafta ve önceki hafta yurttaşlarımız birkaç gün su sıkıntısı yaşadı. Durum bu kadar vahim. ” dedi.

SU SORUNU REDDEDİLEMEZ

 Ovacık, “Polatlı için su sorunu, ertelenemez, reddedilemez, ötelenemez bir aciliyet arz etmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak, asbestli borular, isale hattı ve merkezdeki iletim hatlarımızla ilgili ayrıntılı raporlarımızı Büyükşehir Belediyemiz ve ASKİ Genel Müdürlüğümüzün ilgili birimlerine ilettik. Bizler Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde Polatlı’mızın geleceği adına hayati önem taşıyan toplantıda iken Polatlı’nın bazı mahallelerinde su kesintileri olduğu bilgisini de aldık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’da bu bilgileri belediye meclis üyeleri ile paylaştı ” dedi.

 İNSAN SAĞLIĞINDAN YANA İRADESİ ORTADADIR

Ovacık, “Yurttaşı – Kenttaşı, insan ve toplum sağlığını temel alan Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışının temsilcisi Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın bu konuda insan sağlığından yana iradesi ortadadır. Bu noktada kıymetli başkanımıza, Polatlılı yurttaşlarımızın teşekkürlerini ifade etmek isterim Rekor bir katılımla 26 kilometrelik asbestli boruların değişimi konusunda ihale gerçekleştirildi. 106 kilometrelik İvedik hattı için de tek seferde ihale edilmesi ve önceliğin Polatlı’ya verilmesi noktasında da Mansur Başkanımızın Polatlı’ya dair iradesi için de ayrıca teşekkür ediyorum. ” dedi.

AKLIN VE VİCDANIN GEREĞİ BİR KARAR ALINMIŞTIR

 Ovacık, “Neticede aklın ve vicdanın gereği bir karar alınmıştır. Yanlışta ısrarcı olunmamıştır. 10 Temmuz 2020 itibariyle Büyükşehir Belediye Meclisince verilen yetki Polatlı’nın öncelikli olacağı 13 ilçenin geleceği için hayati önemde bir karardır. Polatlı’mıza hayırlı olsun… Siz değerli basın temsilcilerimize Teşekkür başlığında özel bir yer açmak isterim. Meclis kürsüsünde ve sosyal medyada eleştiri almanıza rağmen kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi noktasındaki gayretiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

EV HANIMLARINA GÖZÜNÜZ AYDIN DİYORUM

 Ovacık, “Öncelikle 25 yıldır kronik susuzluk ve kalitesiz su problemi yaşayan Polatlı için 10 Temmuz önemli bir gündü. Öncelikle ev hanımlarının bu sorunu yıllardır çektiğinin bilinciyle onlara özellikle gözün aydın diyorum. 83 Kilometreden gelen Yüzükbaşı suyu ve hattı ekonomik ömrünü tamamlamıştı. 2019 yılının kasım ayında ilk Büyükşehir gündeminde ASKİ’nin 350 Milyon TL borçlanması gündeme gelmişti. Kapsamında Polatlı içme suyu hattı arıtmadan Polatlı’ya 106 km’lik bir hattır” dedi.

KAMUOYUNUN GÜNDEMİNE OTURMUŞTUR

 Ovacık, “Polatlı içme suyu sorunu Meclis gündemine birkaç kez gündeme gelmesine rağmen, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin reddi ile karşılaştık. Ne zaman ki Polatlı’nın su sorunu ulusal basına yansıdı. Bu sayede Polatlı kamuoyu ve Türkiye kamuoyunun gündemine oturmuştur. Bu durum AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri üzerinde baskı kurmuş ve nihayet, mahkemeye intikal edildiğinden dolayı mahkemenin 472 milyon TL 2019 yılını zararla kapatılması neticesinde, 350 milyon TL’lik ASKİ borçlanması 472 Milyona çıkartılarak sorun dün itibariyle son bulmuştu” dedi.

TÜRKİYE SORUNU HALİNDE OLMASI SÖZ KONUSUYDU

 Ovacık, “Sorunun Kamuoyunda ve ulusal basında yer alması ile bir nevi Ankara Türkiye sorunu halinde olması söz konusu idi. Polatlı Hemşehrilerime bu konuda teşekkür ediyorum. Büyük duyarlılık gösterdiler. Başta Mansur başkanımıza, Polatlı CHP ilçe başkanlığına, İYİ Parti ilçe başkanlığına, Büyükşehir meclis üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.