Bir otomobilin altında kalan yavru kediler hayatını kaybetti. Olay yerine hızla gelen anne kedi, yavrularının öldüğünü görünce büyük bir üzüntü yaşadı ve olay yerinden ayrılmadı.

Şehit Yarbay Demirkan son yolcuğuna uğurlandı Şehit Yarbay Demirkan son yolcuğuna uğurlandı

2 YAVRU KEDİ ÖLDÜ

Eskişehir'de Dede Mahallesi Çoban Çeşme Sokak'ta üzücü bir olay yaşandı. Bir otomobilin dönüş yaparken yol üzerinde bulunan 2 yavru kediyi ezmesi sonucu kediler hayatını kaybetti. Olay anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Kaza sonrasında olay yerine koşarak gelen anne kedi, yavrularının ölmüş olduğunu görünce büyük bir üzüntü yaşadı. Çevredeki vatandaşların ifadesine göre, anne kedi uzun bir süre olay yerinden ayrılmadı.

"SÜRÜCÜLER HIZLIYDI"

Yener Han Gündoğan, mahalle içinde araç sürücülerinin hız yaparak sokak hayvanlarına çarptığını ve bu durumun sürekli yaşandığını belirtti. Özellikle Şelale Park'a giden araçların kedilere çarptığını iddia eden Gündoğan, sürücülerin hem hızlı gittiklerini hem de çoğunun sarhoş olduğunu ileri sürdü.

Belediyeyi suçlayan Gündoğan, belediyenin 4 yıldır mahalleye uğramadığını, sadece seçim dönemlerinde ilgi gösterdiğini öne sürdü. Şelale Park'a bir tabela konulmamasını eleştiren Gündoğan, sürücülerin hızlı geçtiğini ve sokak hayvanlarını ezip geçtiklerini dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olayda da yavrularıyla birlikte yolda duran kedilerin bir sürücü tarafından ezildiğini belirten Gündoğan, bu durumun kendisini derinden etkilediğini ve içini yaktığını ifade etti.

"BU TÜR OLAYLAR HER GÜN OLUYOR"

Gündoğan, "Hızlı geçmek yerine durup düşünseler, belediye buraya tümsek koysa bile yapmıyorlar. Her gün yüzlerce araç geçiyor, sokak hayvanlarına çarpıp geçiyorlar. Ben bu mahallede 1994 yılından beri yaşıyorum, bu tür olaylar her gün oluyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA