OSB TEMSİLCİLERİ YAVAŞ’LA BULUŞTU

Bu haber 02 Temmuz 2020 saat 9:16 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da bulunan 13 Organize Sanayi Bölgesi’nin yöneticileriyle bir araya geldi. Başkentli sanayicilerin taleplerini ve Ankara’nın sanayi üretimine yönelik sorunlarını dinleyen Başkan Yavaş, kent ekonomisini geliştirmeye yönelik çözüm önerileri hakkında istişarelerde bulundu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın OSB temsilcilerini ağrıladı toplantıya Polatlı OSB Başkanı Erol Ünal ve Polatlı Ticaret Odası OSB Başkanı Ulvi Sakarya’da katılarak taleplerini iletti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent genelinde faaliyet gösteren 13 Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) yöneticileriyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Mogan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen görüşmede; Ankara’da istihdamın geliştirilmesi, sanayi üretiminin artırılması ve OSB’lerle ilgili talepler masaya yatırıldı.

ÜNAL: TOPLU ULAŞIM VE ÜST YAPI TALEPLERİNİ İLETTİK

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın düzenldiği sanayicierle buluşma toplantısına katılan Polatlı Organize Sanayi Böygesi (OSB) Başkanı Erdl Ünal, toplantının son derece verimli geçtiğini belirterek “Başkan Yavaş’a özellikle OSB’ye bir toplu ulaşım güzergahı belirlenerek çalışması talebinde bulunduk. Mesai dışında da pek çok insanın gelip gittiği OSB’ye insanların ulaşımını rahatlıkla sağlayacak bir toplu taşıma tahsis edilmesine yönelik talebimizi ilettik. Bunun yanında giderek alt ve üst yapısı gelişen Organize Sanayi Bölgemiz’de yol ve kaldırım gibi üst yapı çalışmalarının tamamlanması, yenienmesi gibi taleplerimizi ilettik. Başkan Yavaş ise bu taleplerin en kısa sürede karşılanacağını iletti” dedi.

 SAKARYA: ÇEKİRDEKSİZ VE ÜÇPINAR BAĞLANTI YOLUNU TALEP ETTİK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın düzenldiği sanayicierle buluşma toplantısına Polatlı’dan katılan bir diğer isimde Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ulvi Sakarya oldu. Ankara Kent Konseyi yönetiminde de bulunması sebebiyle Büyükşehir’den alınacak tüm hizmetler noktasında ciddi mesafeler kat eden Başkan Sakarya, Başkan Mansur Yavaş’a şikdiye kadar yapılan hiçmetler için teşekkür etti. Sakarya, toplantıda “Bölgemize ulaşımı daha da kaliteli bir hale getirecek olan Çekirdeksiz – Üçpınar bağlantı yolunun bir an evvel yapılmasını ve bbu bağlantı yolunun bulunduğu güzergahtaki diğer yolların da bakım çalışmalarının yapılması talebini kendisine ilettik. Başkan Mansur Yavaş görev geldiği günden bufgane kadar tüm taleplerimizi karşıladı ve bizlere ciddi destekler verdi. Bağlantı yolu dıyında bölgemizde müteahhidimiz zaten altyapı çcalışmalarını yürütüyor. Ekihman noktasındaki ihtiyaçlarımızı da ilettik. Başkan Mansur Yevaş, bu konuda gerekli tüm desteği vereceklerini ifade etti ve bizde kendisine Polatlımıza sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ettik’ dedib

. KENT EKONOMİSİ İÇİN BÜYÜKŞEHİR-OSB İŞ BİRLİĞİ

Başkan Yavaş’ın başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Baki Kerimoğlu, ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve daire başkanlarının yer aldığı toplantıya; Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç, 1. OSB Başkanı Mehmet Niyazi Akdaş, 2. ve 3. OSB Başkan Vekili Mete Çağlayan, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, Ankara İvedik, Anadolu, Ankara Dökümcüler, Çubuk Hayvancılık İhtisas, Başkent, Elmadağ Mobilyacılar İhtisas OSB başkanları da katıldı. Sanayicilerin taleplerini dinleyerek, tek tek not alan ve her türlü desteği sağlayacaklarını belirten Başkan Yavaş, Başkent sanayisinin gelişmesi ve istihdamın artması için iş birliğine hazır olduklarının altını çizerek, “Ankara’da yatırımlara ve iş gücüne katılımın artmasını sağlayan projelere öncelik vermek istiyoruz. Sanayicilerimizle ortak projelere imza atmayı arzuluyoruz” dedi.

 ASFALTIN TONU 60 DOLAR’DAN 25 DOLAR’A DÜŞTÜ

Pandemi sürecinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarında Başkent’te önemli bir asfalt seferberliği başlattıklarını anlatan Başkan Yavaş, şu değerlendirmelerde bulundu: “Ostim, İvedik ve Siteler gibi noktalara büyük ölçüde asfalt serildi. Gelirlerimizde yüzde 70’e yakın düşme var. Buna karşılık enerjide, elektrikte bize hiçbir erteleme yapılmadı. Belediyenin gelirleri azaldı ama giderlerini hiç durdurmadılar. Tüm bunlara rağmen asfalt çalışmalarımıza devam ediyoruz.” Göreve geldikten sonra ihalelerin açık ve şeffaf bir biçimde yapılarak, Büyükşehir’e kaynak aktarmaya çalıştıklarını hatırlatan Başkan Yavaş, “Bir firma daha önceki dönemde Ankara’da aşağı yukarı birkaç milyar dolarlık asfalt ihalesi almış, tonu 60 dolardan. Biz şimdi 19 firmanın girdiği açık ihaleyle aynı firmaya 25 dolardan yaptırıyoruz. İhaleye çok firma girince kırım da çok oluyor” dedi.

 BAŞKAN YAVAŞ’TAN LİYAKAT VURGUSU

Sanayicilerin yetişmiş itfaiyeci ve itfaiye istasyonu taleplerine de cevap veren Başkan Yavaş, işe alımlarda liyakata önem verdiklerinin altını çizerek, şöyle konuştu: “Biz göreve gelmeden Büyükşehir’e 600 itfaiyeci alınmış. Bu 600 itfaiyeciden 157 kişi kalmış. Diğerlerinin çoğunu memur yapmak için almışlar ve diğer kurumlara aktarmışlar. Biz Şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan izin aldık, itfaiyecilik okulu mezunlarını alıyoruz. Mülakata katılacak 1200 kişi arasından bu işin eğitimini almış 300 kişiyi istihdam edeceğiz. Başka yere geçmelerine de izin vermeyeceğiz.” Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.