ORS’NİN EMEKTARLARINA PLAKET

Bu haber 14 Şubat 2020 saat 8:47 'de eklendi.

2020 yılı Şubat ayı Ortadoğu Rulman Sanayi çalışanlar jübilesi gerçekleşti. Gerçekleşen jübilede 20-25-30-35 yıldır ORS’de kesintisiz çalışan işçilere plaket takdimi yapıldı.
ORS’de gerçekleşen jübilede konuşma yapan ORS Genel Müdürü Feridun Özhan; “ Bugün 13 Şubat 2020 Perşembe. Tarihe not düşmek gerekir, çünkü yine çok özel bir gündeyiz. Ülkemizde özel sektör şirketlerinde çalışanların 5 yıl kıdemi bile zor aştıkları bir ortamda, sizler, dile kolay, bugüne kadar 20, 25, 30 ve hatta 35 yıldır ORS’de kesintisiz çalıştınız ve çalışmaya da devam ediyorsunuz.”
5000 YILLIK BİR TECRÜBE HAZİNESİ
ORS Genel Müdürü Feridun Özhan ; “Sizlerin kıdem yıllarını merak edip şöyle bir topladım. Jübilesi olan arkadaşlarımızın kıdem toplamı, tam 5000 yıllık bir tecrübe hazinesi demek oluyor.
Her gün böyle bir vesile bulup konuşamadığımız için bazı hususların altını çizmek, nasıl bir başarıya ulaştığımızı tekrar gözler önüne sermek istiyorum: Satışlarımızın % 80 kadarını dünyanın dört bir yanına, ama yoğunlukla Batı Avrupa ve Kuzey Amerika konumlu firmalara ihraç ediyoruz. Türkiye’deki satışlarımızla da hem yerli sanayinin ihtiyacına cevap veriyoruz, hem de ithalat fiyatlarının dizginlenmesini sağlıyoruz. Yıllar içinde müşterilerimiz arasında otomotiv firmaları gittikçe daha büyük oranlara ulaştılar.
Güncel olarak satışlarımızın yarısı otomotiv firmalarına sevk edilmektedir. Trafikte, karayollarında gördüğünüz tüm marka otomobil, kamyon, otobüs, traktör ve iş makinalarının bir yerlerinde en az bir, çoğunda da birden fazla ORS rulmanı bulunmaktadır.”
ÖZHAN: SATIŞ CİROLARI SIRALAMASINDA 260 İLA 280 İNCİ SIRALARDAYIZ
Özhan; “Çoğunuz hatırlayacaksınız, 9011 yılların başında ISO 9000 standardı sertifikasını nasıl alabiliriz diye kara kara düşünürken, bugün ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, OHSAS 18001, IATF 16949, FORD Q1 ve Gümrükleme Yetkisi sertifikalarımızı aldık, üretim ve diğer tüm proseslerimizi bu standartlara uygun gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
Bu standartlara uygun davrandığımızı müşterilerimiz periyodik olarak gelip yerinde tetkik ediyorlar, ancak o şekilde siparişlerine devam ediyorlar. Önümüzdeki aylarda da ISO 17025 ve ISO 50001 sertifikaları için denetleneceğiz. İstanbul Sanayi Odasının her yıl açıkladığı Türkiye’nin en büyük 500 üretici firmaları listesinde satış cirolarına göre sıralamada 260 ila 280 inci sıralardayız. Üretimde yaratılan katma değer sıralamasında ise ORS, ilk 100 arasına girmektedir. Fabrikamızın bir tarafından ham çelik girerken, diğer tarafından paketlenmiş rulman çıkmaktadır.
Bu sayede de yarattığımız katma değer, % 60 seviyesindedir. İşte 1982 öncesi ancak bir-iki ailenin
buğday ekerek geçinebildiği bu arazide, biz hep birlikte böyle bir başarıya ulaştık ve bugün 2000
kişinin aileleri ile birlikte doğrudan geçimini sağlıyoruz.”
ÖZHAN: BU DURUMA İĞNEYLE KUYU KAZA KAZA GELDİK
Özhan; “Bu duruma adım adım, hep birlikte disiplinli çalışarak ve tabiri caizse, iğneyle kuyu kazarak geldik.
Bu başarıda her bir çalışanımızın payı olmakla birlikte, 20 yıldan daha uzun bir süredir ORS’de çalışan ve bugün jübilesi olan Siz arkadaşlarımızın sabır, özveri ve disiplinli çalışmalarının katkısı çok büyüktür. Bugün Sizlerin jübilesini büyük bir mutluluk duyarak kutluyoruz”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.