Emre Belözoğlu'nun avukatı Şekip Mosturoğlu kimdir kaç yaşında? Şekip Mosturoğlu aslen nerelidir? Emre Belözoğlu'nun avukatı Şekip Mosturoğlu kimdir kaç yaşında? Şekip Mosturoğlu aslen nerelidir?

Orkun Olgar hakkında google aramalarda araştırmala yapılıyor. Peki Orkun Olgar kimdir? Orkun Olgar kaç yaşında? Orkun Olgar nereli? Orkun Olgar'ın hayatını araştırdık...

Orkun Olgar kimdir?

İstanbul'un Mart ayının soğuk rüzgarları altında, 1974 yılında dünyaya gelen Orkun Olgar, vatansever bir ailenin evladı olarak büyüdü. Babası Deniz Kuvvetleri Kurmay Subayı Güven Olgar ve annesi Eczacı Kadriye Olgar olan Orkun, ailesinin köklü askeri geçmişiyle iç içe büyüdü. Dedesi İbrahim Bey, Çanakkale Gazisi olarak Atatürk'le yan yana çarpışmış, baba tarafından dedesi Mehmet ise Kore'de sakat kalmış bir astsubaydı. Ailesinin tarihindeki vatanseverlik ve cesaret öğeleri, Orkun'un kişisel gelişimine büyük etki etti.

Doğma büyüme Yeşilyurt'lu olan Orkun Olgar, Atatürk Havalimanı'nın yanındaki deniz kenarında büyüdü. Spora olan ilgisi, babasının etkisiyle erken yaşlarda başladı. Sadece 2 yaşında yüzmeye, 3 yaşında ise kayak yapmaya başladı. Yeşilyurt Spor Kulübü'nde kardeşiyle birlikte lisanslı tenis oynadı ve sporla iç içe bir çocukluk geçirdi.

Alman Lisesi'nde eğitimine devam ederken tenisle tanışan Orkun Olgar, 11. sınıfta Milli Takım'a seçildi. Florida'da yaşayan aile dostlarının tavsiyesi üzerine Cardinal Gibbons Lisesi'nden tenis bursu teklifi alarak, Alman Lisesi'ni bırakma kararı aldı. Bu zorlu süreçte, yaşından 10 yaş büyük biri haline gelerek kendi geçimini sağlamak, faturalarını ödemek gibi sorumluluklar üstlendi.

Üniversite eğitimine tam burslu devam etmek üzere Amerika'nın University of Denver'ına (DU) transfer olan Orkun Olgar, burada işletme eğitimi aldı ve tenis takımında #1 pozisyonunda 4 yıl boyunca tam burslu olarak oynadı. Bu dönemde kardeşi de DU'ya giderek tekrar birlikte tenis oynama fırsatı buldular.

Üniversiteden mezun olduktan sonra tenis kariyerini noktalayan Orkun Olgar, 1997 yılında İstanbul'a dönerek OLGAR şirketler grubunda tam zamanlı olarak çalışmaya başladı. Depoculuk, mağazacılık, marketing, PR, IK, satış pazarlama gibi birçok alanda yoğun bir iş temposuyla 2010 yılına kadar çalıştı.

Sonraki dönemde, NTV ekranlarında Türkiye'nin keşfedilmemiş güzelliklerini spor ve macera eşliğinde izleyicilere sunarak adını duyuran Orkun Olgar, Sport Point Extreme'in kurucu ortağı ve SPX CEO'su olarak iş hayatına devam etmektedir.

Orkun Olgar'ın hayatı, vatansever bir ailenin evladı olarak başlayıp, sporda gösterdiği başarılar ve iş dünyasındaki liderliğiyle devam ederek, Türkiye'nin tanınan isimlerinden biri olmasını sağlamıştır.

Orkun Olgar kaç yaşında?

Orkun Olgar 1974 yılında doğmuştur 49 yaşındadır.

Orkun Olgar'ın annesi kim?

Annem İstanbul kız lisesini birincilikle bitirmiş olağanüstü zekaya sahip bir insan, babası ise daha Deniz Harp Okulu'ndayken sportif ve sosyal özellikleri ön plana çıkmaya başlayan çok farklı bir insan. Birbirine aşık olan bu iki kişi evlendiğinde eşi benzeri görülmemiş güzellikte bir karışım ortaya çıkar. Kardeşim ve ben bu harika karışımın içinde büyüme şansına sahip olduk ve bunun için daha fazla minnettar olamazdık.