ORAL: NEFİSLERİMİZİ YENMEZSEK İKTİDAR BİZE HARAM OLSUN

Bu haber 12 Aralık 2022 saat 9:29 'de eklendi.

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresine katılım sağladı. Kongrede konuşma gerçekleştiren Oral, “Biz nefislerimizi yenmezsek iktidar bize haram olsun. Eğer biz yirmi yıldız bu memleketin başına çöreklenmiş olan AK Parti iktidarı gibi davranacaksak, eğer onlar gibi zalim olacaksak, onlar gibi merhametsiz olacaksak, onlar gibi bu ülkeyi sarıp savana çevireceksek Allah bize de nasip etmesin diyorum. Neden? Çünkü biz samimiyetle bu ülkeye hizmet etmek isteyen insanlarız. Allah bizim yolumuzu açık bahtımızı güçlü kılsın. Allah bizi mahcup etmesin.” ifadelerini kullandı.

YOLUMUZ AĞIR VE İŞİMİZ GÜÇ

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bu kadar sürede gönülden samimi ve ihlasla hizmeti yapmış olan ilçe başkanımız ve il başkanımıza ben teşekkürlerin en güzeliyle Allah onlardan razı olsun. Allah onlara bundan sonra hizmetlerinde güç versin, takat versin, kuvvet versin ve sarsılmaz iradeyle birlikte çalışmayı nasip etsin. Yüce Allah bize öyle bir mesaj veriyor ki bu mesaj eğer yerine getirilir, bunu kalbimizden idrak eder isek bize iktidarı nasip eder. İnşallah iktidarlığı da nasip edecek diyorum. Biz yirmi yıllık bir iktidarda Türkiye’de bugün muhtaç olduğumuz bu beraberliği, bu birliği, bu hürriyeti, bu demokrasiyi birlikte inşa eden o kıymetli ecdadımızın bize bıraktığı mirası ve bize bıraktığı o bütün kazanımları satıp, yok eden bir iktidarla karşı karşıyayız. Neden bunu söylüyorum? Bakın bizim İYİ Partimizin 1 Nisan’da bir kongresi vardı. İnanmış, cesur, birbirine kenetlenmiş yüz bini aşkın insan Ankara’da Arena Spor Salonu’nda toplandık. Sizlerde içindeydiniz. Mutlaka beraberdiniz. O bir partinin siyasi bir iradesini ortaya koymak üzere toplanmış olan Mersin’den, Çanakkale’den, Van’dan Afyon’dan buraya gelmiş olan o yüz bin inanmış adamın hakkı değil miydi? Türkiye’de yüz bin inanmış adamın karar verdiği bir siyasi hareketin Bismillah diyerek başlatacağı o büyük kongreden yüce büyük Türk Milleti’nin haberi olması hakkı değil miydi? Ama hatırlayalım o yüz bini aşkın insanın o inanmış olarak yaptığı kongreden maalesef Türkiye’den boyalı basının, satılık basının sarayın tarafından hapsolunmuş, esir alınmış basının ve onun söylediğinin iradesi dışında bir tek söz söyleyemeyen, bir tek kelime söyleyemeyen, bir tek görüntü veremeyen basın tarafından maalesef o gün bir tek haber bile verilememiştir. Ben bunu önemsiyorum. Bir ilahiyatçı kardeşiniz olarak bunu önemsiyorum. Neden? Eğer Türkiye’de bugün yüz bini aşkın insanın bir siyasal kararı Türkiye’de haber bile verilemiyorsa ya Samsun’da, Mersin’de ahlaksız bir olay cereyan ettiği zaman onu iktidar istemediğinde haber veremeyen mensubu olan iktidarın paydaşı olan basınla karşı karşıyayız. Yolumuz ağır ve işimiz yapacağımız iş güçtür. Ama bu güçlünün karşısında Allah’ın söylediği o yüce ayeti kelimeye inanmış kardeşlerimde var. İnanıyorsanız en üstünsünüz. Allah’a şükürler olsun ki bizler inanmışız. Ama Allaha çok şükürler olsun ki bugün dalga dalga gönül vermiş, el ele tutuşmuş bacılarımız, kardeşlerimiz ve kıymetli büyüklerimiz de burada İYİ Parti’nin 3. Olağan Kongresini gerçekleştiriyoruz. Zaman çok çabuk geçiyor. Hatırlayın bizim ilk iftiharımız zamanında Ankara’da beceriksiz iktidarın soğanın fiyatı yükselince soğanı terörist ilan ettiği bir dönem yaşadık. Kıymetli İl Başkanımız ve İlçe başkanlarımız o zaman soğanın terörist olamayacağını, soğanın masum bir bitki olduğunu, onu yönetemeyen iktidarın terörist olabileceğini, onun zihniyetinin terörist olabileceğini basında farkındalık oluşturmuştuk.”

POLATLI TAHILIN EN ZİRVESİDİR

“Polatlı tahılın en zirvesidir.  Burada tahıla destek olunması gerektiğini, buğdaya destek olunması gerektiğini, şeker pancarının kaydedilen, satılan şeker fabrikalarından dolayı dağlar gibi yükselmiş şeker pancarlarının çürümekte olduğunu Türk milletinin kamuoyu gündemine getirmeye çalıştık, gayret ettik. Bizler hepimiz bu memleketin evladıyız. Hepimiz kardeşiz. Arap’ın aceme, acemin Arap’a, Türk’ün Kürde, Kürdün Türk’e üstünlüğü yok. Üstünlük ancak Allah korkusunda ve Allah sevgisindedir. Ben Bitlis’in Ahlat ilçesinde doğdum. Tam elli yıldır Atatürk’ün Başkent’inde eğitimimi yaptım. Üç evladımın üçü de burada doğmuştur. Üçü de burada eğitimini almıştır. Üçü de vatan sevgisini, millet sevgisini, Allah korkusunu ve sorumluluk duygusunu burada kazanmıştır. Ben burada Allah nasip ederse imanla göç edip gideceğim. Bütün samimi duygularımla söylüyorum ki Ben Ahlat’ın mütevazi bir köyünden kalkıp Ankara’ya gelmiş, Ankara’da eğitim camiasının üç büyük okulunda idarecilik ve öğretmenlik yapmışsam Allaha şükürler olsun 1999’ Bitlis’te milletvekili ve 2018’de sizin sevginizle Ankara’da onurlu bu görevi yapmışsam önce Allah’a, Allah’tan sonra da Büyük Önder Atatürk’ün kurduğu bu Cumhuriyet’e borçluyum. Bu nedenle söylüyorum ki Büyük Önder Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bugün Avdanlı köyünde nükleer atığın depolanmak istenen yerinde şehitlerimizin şehitlikleri var. Şehitlerimizin tabutları var. Şehitlerimizin oradaki siperlikleri var Allaha şükürler olsun ki biz bugün burada hep birlikte, hep beraber birlikte Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e borçluyuz ve o borcumuzu da İYİ Parti’ye, vatana, devlete, millete ve bütün herkese hizmet ederek yerine getirmek isteyen biz Polatlılı kardeşlerimiz.”

ALLAH BİZİ MAHCUP ETMESİN

“Biz nefislerimizi yenmezsek iktidar bize haram olsun. Eğer biz yirmi yıldız bu memleketin başına çöreklenmiş olan AK Parti iktidarı gibi davranacaksak, eğer onlar gibi zalim olacaksak, onlar gibi merhametsiz olacaksak, onlar gibi bu ülkeyi sarıp savana çevireceksek Allah bize de nasip etmesin diyorum. Neden? Çünkü biz samimiyetle bu ülkeye hizmet etmek isteyen insanlarız. Allah bizim yolumuzu açık bahtımızı güçlü kılsın. Allah bizi mahcup etmesin. Kıymetli Başkanım adım adım ilmek ilmek dokuduğu Ankara İl Başkanlığından ve çok şükür sizlerden bahsetti. Bütün samimi duygularımla söylüyorum ki hep nefsi çıkar karşıma ölüp ölüp dirilsen insandan kaçmak kolay kendimden kaçabilsem diyor büyük şair Necip Fazıl Kısakürek. Onun için samimiyetle söylüyorum ki ben bu partide bugün Allah’a şükürler olsun sizin teveccühlerinizle milletvekiliyim. Ama yemin ediyorum ki yarın nefer dahi olsa yarın bir nefer olmaktan gurur duyuyor ve sonuna kadar sizinle omuz omuza, el ele, gönül gönüle mücadele etmek benim için bir vatan borcudur. Onun için biz bu 3. Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Onun için biz birlikteyiz. Onun için birlikte saflarımızı sıklaştırıyoruz. Allah bizi mahcup etmesin, utandırmasın. Ama tekrar söylüyorum İl Başkanımız gündeme getirdi. Bende gündeme getirmeyi bir evladınız olarak bir vazife olarak kabul ediyorum. Nükleer atığın Ankara’da depolanması Türk milletine bir ihanettir. Hepiniz cesurca silkinip, el ele verip ayağa kalkmak mecburiyetindeyiz. Bütün parti mülahazalarından farklı olarak eğer o Nükleer Atık Polatlı’ya gelirse bize yazıklar olsun. Polatlı’ya yazıklar olsun. İYİ Parti’ye yazıklar olsun. Bu partinin birlikte, bu Polatlı’nın birlikte mücadele eden kardeşlerimizin el ele, gönül gönüle, cesaretle bu pisliğin buraya gelmemesi için mücadele sarf etmemiz için hepimizin namus borcudur. Ben 3. Olağan Kongremizin önce Polatlı’ya, daha sonra Ankara’ya daha sonra bütün Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını niyaz ediyorum Allah’tan. Burada bugüne kadar emek veren cesurca cesaretle burada İYİ Parti’nin mücadelesini veren başta, daha önce mücadele etmiş olan kıymetli arkadaşlarıma ve yönetimlerine, sizlere teşekkür ediyorum. Allah sizlerin yardımcısı olsun ve İYİ Parti’de yeni seçilecek olan kıymetli Başkanım İlhan Dereköy’e teşekkür ediyorum. Beraber ve birlikte Türk milletine, Polatlı’ya, Ankara’ya hizmet etmekten bahtiyar duyarım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.