ONUR KONUĞU YILDIZKAYA

Bu haber 04 Kasım 2021 saat 9:42 'de eklendi.

Haymana Dernekler Federasyonu aylık olağan toplantısı Polatlı’da yapıldı. Polatlı’daki Haymanalılar Derneği Başkanı Alişir Atalay’ın ev sahipliğinde; Ticaret Odası Sosyal tesisinde düzenlenen ve sadece Polatlı Postası’nın takip ettiği toplantıya, Federasyon yönetimi ve Haymana Derneklerinden yöneticilerin yanı sıra, onur konuğu olarak da Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya katıldı. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen buluşmada, Haymanalılardan büyük ilgi gören Başkan Yıldızkaya, Polatlı ve Haymana’ya dair önemli mesajlar verdi.

ATALAY: POLATLI VE HAYMANA’NIN BİRBİRİNİN AYRILMAZ PARÇASIDIR

Haymana Dernekler Federasyonu bu ay ki toplantısını, Polatlı’da Yaşayan Haymanalılar Derneği ev sahipliğinde Polatlı Ticaret Odası Restoranında gerçekleştirdi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın da onur konuğu olarak katıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Alişir Atalay, Polatlı ve Haymana’nın birbirinin ayrılmaz parçası olduğunu söyledi. Atalay,“Onur konuğu olarak katılan Belediye Başkanımız sayın Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür ediyorum. Kendisi bizim nezdimizde fahri bir Haymanalıdır. Başkanımız gerçekten çalışmalarında olsun, Haymanalı hemşehrilerimizi ayırt etmeden elinden geldiği kadar herkese eşit mesafede yaklaşıyor. Hepimizin düğününde, cenazesinde eksiksiz yer alıyor. 125 bin nüfuslu Polatlı’da 40-45 bin Haymanalı var. Ama gerçekten Polatlı’nın kozmopolitik bir yer olduğunu hepimiz biliyoruz. Her renkten, farklı inançı, farklı ırklardan insanlarda var ama biz bu şehirde güzel bir ahenk içinde yaşamasını beceriyoruz. Takdir edersiniz ki bizim mülki amirlerimiz de bu süreci gerçekten iyi yönetiyorlar. Ben Polatlı’da bütün Haymanalı hemşehrilerimizin uyum içerisinde yaşaması için elinden gelen çabayı sarf ettiğinin de farkındayım.” Dedi.

DİNÇ, FEDERASYON ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Olduça sıcak ve samimi bir ortamda düzenlenen buluşmada konuşan Haymana Dernekler Federasyonu Başkanı Suat Dinç ise, Polatlı ve Haymana arasındaki tarihi bağın dünden günümüze en iyi şekilde geldiğini, Sakarya Savaşı’nın ev sahipliğini yapan her iki ilçenin en iyi Türkiye’de ve Dünyada en iyi şekilde tanıtımının yapılmasını sağladıkları için Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’a şükran borçlu olduklarını söyledi. Dinç sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi. “Haymana Dernekler Federasyonu 2010 yılında Cihangeri Yüksel önderliğinde kuruldu. Şu anda 70 kişilik bir yönetim kurulu üyemiz var. Bizim burada amacımız federasyonumuzun eğitim, kültür ve sosyaldir. Yani Haymana’daki üniversite de okuyan eğitim durumu iyi olmayan insanlara burs vermek, eğitimlerini geliştirmek onların maddi manevi her türlü yanında olmaktır.”dedi.

KURTULUŞ SAVAŞI BİZİM DESTANIMIZ

Federasyon olarak tanıtıma büyük önem verdiklerini ifade eden Dinç,“Sosyal açıdan belediyemizle birlikte sosyal işlerde yanlarında bulunmak. Kültür de Haymanamızı Türkiye ve Dünyada bir marka yapıp tanıtmaktır. Belediyemizle birlikte suyumuzu dünya markası yaptık, Haymanamızı tanıttık. Kurtuluş Savaşı’nın 22 gün 22 gece Haymana ve Polatlı’da geçtiğini belgeledik. Tabi bu konuda Polatlı bizden bir adım önde. Ama önemli olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun Haymana ve Polatlı’dan geçtiğini insanların bilmesidir. Federasyon olarak hiçbir siyasi ve etnik ayrım yapmıyoruz. Benim yönetimim de her siyasi partiden isim yer alıyor. Bir Haymanalı neredeyse bütün hepimiz Federasyon ve dernekler olarak destek veriyoruz. Biz Ankara’nın bütün merkez ilçelerinde aktif ve örgütlü bir şekilde görev yapmaktayız. Ankara dışında da Düzce, Sakarya, Konya, Eskişehir, Tekirdağ, Sinop’da, yurtdışında da Danimarka ve Almanya’da temsilciliklerimiz var. Biz Polatlı’ya geldiğimizde rahat bir şekilde kapıların açılacağını biliyoruz. Siyasi partilerdeki isimler Ankaralı olunca oluyor. Ankara’da 36 milletvekili var toplasan Ankaralı olan 4 ya da 5 tane var. Niye Ankara’da farklı şehirlerden gelip de Ankaralının hakkını gasp ediyor. Ankara metropol ama burada biraz bölge bölge verilmeli. Bizim bölgede bir tane vekilimiz yok. Ankara’da federasyonumuzun girişimiyle bütün metropol ilçelerde hem iktidar hemde muhalefette Haymanalı meclis üyemiz var. Bununla gurur duyuyor sahip çıkıyoruz. Sizin gibi Belediye Başkanlarımızın da her zaman olmasını istiyoruz. Çünkü halkın içindesiniz. Maddi manevi her türlü Haymanalının bütün Ankaralının yanındasınız.” Diyerek sözlerine son verdi.

YILDIZKAYA: POLATLI VE HAYMANA BİRDİR

Toplantının final konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı ve Haymana’nın gerek Ankara , gerek Türkiye için çok önemli yere sahip olduklarını, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Sakarya Savaşı’nda her iki ilçenin geçilmez bir kale vazifesi görerek, savaşın seyrini ve tarihini değiştirdiğini söyledi. Başkan sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi. Yıldızkaya, “Ben bu güzel toplantıda olmaktan çok mutluyum. Toplumun hızla ayrıştığı, bir şekilde ayrıştırıldığı bir dönemde siyasetin, sivil toplumun tüm renklerinin, bütün cephelerinin burada toplanmış olmasını çok kıymetli görüyorum. Bunun için derneğimizi ve federasyonumuzu tebrik ediyorum. Maksat hasıl olmuş. Bir federasyon var, şehrindeki, beldesindeki herkesi kucaklayabilmiş. Bundan sonrada yürümek daha kolay diye düşünüyorum. Polatlı ve Haymana iki kardeş şehir. Bu hakkı teslim etmek lazım ki Haymana çok daha köklü bir şehir. Biz Polatlı olarak bunu biliyoruz. Bizim Azerbaycan ile birlikteliğimize iki devlet tek millet deriz. Bende Polatlı ve Haymana’yı öyle değerlendiriyorum. Haymanalıların bu şehre kattıkları bir değer var. Haymanalılar Polatlı’da siyasette varlar ve aktifler. Hemen hemen bütün partilerimizde varlar. Ticarette, sivil toplumda aktifler. Dolayısıyla iki şehir halkı Polatlı ve Haymanalılar artık et tırnak gibi olmuşlar.” dedi.

SEÇİMDE HAYMANALILARDAN BÜYÜK DESTEK GÖRDÜM

Siyasi yaşantısında Haymanalılardan büyük destek ve teveccüh gördüğünü kaydeden Yıldızkaya,  “Ben 2014 yılında bu şerefli göreve seçildim. Haymanalıların oyuyla geldim onu da söyleyeyim, çok ciddi oy aldım. Allah şahittir bugüne kadar hiçbir şekilde Haymananın köylerini de ayırmadım. Çok uzak köylerle bir irtibatımız olamıyor ama bizim yakın çevremizde elimizin ulaştığı yerlerde bütün muhtarlarımızla dirsek temasımız var. O köylerden gelen hiçbir talebe de hayır olmaz demedik. Dün olduğu gibi bundan sonra da biz bu güzel şehirlere değer katacağız.”dedi.

POLATLI VE HAYMANA TARİHİ ÖNEM TAŞIR

Polatlı ve Haymana’nın Türk tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Başkan Yıldızkaya, “Polatlı ve Haymana’nın bizim tarihimizde çok büyük bir önemi var. Polatlı ve Haymana olmasaydı, milletin önünde önder olarak Atatürk olmasaydı belki bugün bu toplantıyı yapamayabilirdik. Bizde bu tarihi değere elimizden gelen değeri vermeye bunu anlatmaya gayret gösteriyoruz. Bu yıl hep beraber 100. Yılını idrak ettik. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Milletvekillerimizin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızın , pek çok siyasinin, sanatçının, sporcunun şehirlerimize gelmesiyle bir farkındalık oluşturmaya bu mücadelenin ev sahibinin bizim olduğumuzu anlatmaya gayret gösterdik ve başarılı da olduk. Bu süreçte Haymana çok büyük rol oynadı. İki şehri yarıştırmak gibi asla bir niyetim yok. Haymana buradaki tarihi görevini en iyi şekilde yerine getirdi. Bu büyük destanı anlamak için sadece şunu düşünmek lazım, Haymana ve Polatlı geçilseydi ne olurdu? Bunu düşündüğünüz zaman zaten her şey anlaşılmış olacak. Tabi ki sizlerde, bizlerde bulunduğumuz mevkilerde insanlara hizmet etmeye, şehrimize değer katmaya gayret gösteriyoruz. Ben önüne halkı koyan, halktan güç alan, halka hizmet eden herkesin önünde saygıyla eğilmek isterim. Yaptığımız işler çok şerefli ve kutsal işlerdir. Bundan sonra yapılacak her etkinlikte bir kardeşiniz yanınızda olacak bunu bilmenizi istiyorum.”diyerek konuşmasına son verdi.

ATALAY’DAN YILDIZKAYA’YA ANLAMLI HEDİYE

Toplantının sonunda Polatlı’daki Haymanalılar Derneği Başkanı Alişir Atalay, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya anlamlı bir hediye takdim etti. Atalay, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına ünlü bir marka tarafından üretilen Atatürk kazağını, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya takdim etti. Atalay, “Başkanım bu kazağı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına size takdim ediyorum. Yaklaşan 10 Kasım’da giyerseniz bizim için büyük anlam ifade edecek.” Dedi. Bunun üzerine Başkan Yıldızkaya, “Memnuniyetle giyerim.” Dedi. Öte yandan Haymana Dernekler Federasyonu Başkanı Suat Dinç’te Başkan Yıldızkaya’ya Haymana tarihinin öne çıkarıldığı 22 gün 22 gece Haymana Direnişi adlı eseri takdim etti.

YENİ İMARDA BÜYÜK BİR CADDEYE HAYMANA İSMİ VERİLECEK

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile samimi bir şekilde sohbet eden Haymana Dernekler Federasyonu Yönetimi, başkandan bi r de talepte bulundular. Polatlı’nın büyük bir caddesine Hayme Ana (Haymana) isminin verilmesini istediler. Onları bu isteğini memnuniyetle karşılayan başkan Yıldızkaya, “Biliyorsunuz artık büyük cadde ve bulvarlar büyükşehirce onaylanıyor. Biz Polatlı Belediye Meclisi olarak Şehitlik Mahallesinde açılacak olan büyük bulvarlardan birine bu isimi talep ettiğimizi büyükşehir belediyesine iletir, ismin verilmesi için de elimizden geleni yaparız.” Dedi. Toplantının ardından Haymana Dernekler Federasyonu yöneticileri, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile günün anısına bolca hatıra fotoğrafı çektirip, başarılı çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.