ÖNCE KOMİSYONDAN SONRA MECLİSTEN RET

Bu haber 07 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi’nin Kasım ayı ikinci oturumu Perşembe günü tamamlandı. Meclis gündeminde öne çıkan iki konu merakla beklenirken, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya ve oda yönetiminin hafta içinde partilerin görüşüne başvurarak destek istediği arsa talebi konusu hem komisyonda hem de mecliste ret edilerek konu kabul görmedi. Meclisin ikinci öne çıkan gündemi olan Sakarya Hehri eski yataklarının açılması konusunda DSİ’nin bçalışma başlatması halinde araç desteği verileceği hususu mecliste kabul edildi.

ESKİ SAKARYA YATAKLARI İÇİN DSİ ÇALIŞMA YAPARSA ARAÇ DESTEĞİ VERİLECEK

Plan bütçe komisyonuna havale olunana konularda eski Sakarya yataklarının depolanması konusu ile ilgili olarak plan bütçe komisyonu raporu Mehmet Ali Talay Salih Tekeli Kürşat Erturun Murat Deniz Yüksel Yanmaz tarafından Polatlı Belediye Meclisine sunuldu. Rapor, “ Belediyemiz meclisinin 01-09-2020 tarihli toplantısında komisyonumuza havale edilen Sakarya nehri yatakları ilgili konunun görüşülerek Sakarya nehri yataklarının değiştirilmesi yetkisi devlet su işlerinde olduğundan DSİ’nin böyle bir çalışma yapması halinde belediyemizden de imkanlar doğrultusunda araç takviyesi yapılması hususuna oy birliği ile karar verilmiştir” şeklinde meclisin oylarına sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

ORGANİK KÖYLÜ PAZARI PROJESİ YER TAHSİSİ OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Yeni Doğan tahsis konusuna ilişkin okunan rapor Mehmet Ali Talay Salih Tekeli Kürşat Erturun Murat Deniz Yüksel Yanmaz tarafından verildi. Sunulan raporda, “Meclis başkanlığına belediyemiz meclisinin 02-11-2020 tarihli meclis toplantısında gündeme alınan belediyemiz kırsal hizmetler ve muhtarlık işleri müdürlüğünün tahsis hakkında konusu komisyonumuzun 03- 11-2020 tarihindeki toplantısında görüşülerek yapılan incelemeler neticesinde belediyemizce ilçemiz Yenidoğan mahallesi mera vasıflı 124 ada 32 parsel 19 bin 749. 23 metrekare yüzölçümlü alan üzerinde yapılması düşünülen organik köylü pazarı tahsis amacı değişikliği talebinde bulunulmasına ayrıca karşı yönde Eskişehir istikameti üzerinde yapılması planlanan köylü pazarı projesi içinde uygun olabileceği değerlendirilen arsa çalışması yapılmasına oy birliği ile karar verildi. Meclisin takdir ve tasviplerine arz olunur. “ ifadeleri yer aldı ve Polatlı Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

20-30 ESNAF ÜRETİCİ KÜÇÜK TEZGAHLARDA NEZİH BİR ORTAMDA SATIŞ YAPABİLİRLER

Mürsel Yıldızkaya, tahsis konusuna ilişkin açıklamada bulunarak, bu konu Ankara’ya giderken bir mera parseli var 19 bin metre kare baranın tahsisini istiyoruz sadece üreticilerin ürünlerini bu yoldan geçen misafirlere satmalarına imkan tanımak için. Biliyorsunuz birçok şehrin çıkışında girişinde bu tür yerler var atıyorum 20-30 esnaf üretici küçük tezgahlarda daha temiz nezih bir ortamda satış yapabilirler eğer tahsis yapılırsa orayı sadece bu maksatlı kullanmak istiyoruz. İnşallah bir de sanıyorum yüksel beyin talebi şehrin diğer çıkışında batı çıkışında bir arsa veya bir yer bulmak halinde aynısı yapılabilir.” dedi.

 POLATLI TİCARET ODASI YER TAHSİSİNİN YAPILMAMASINA OY BİRLİĞİ İLE KARAR VERİLDİ

“Meclis başkanlığına plan ve proje müdürlüğünün 27-10- 2020 tarihli e-11398 sayılı yazısı ile komisyona havale olunan arsa tahsisine ilişkin konu incelenmiştir. Ankara Büyükşehir Belediyesi imar yönetmeliğinin 4. Maddesi tanımlana kısmında dddd bendinde sosyal ve kültürel tesisler alanı toplumun kültürel faaliyetlerine yönelik hizmet vermek üzere kütüphane halk eğitim merkezi sergi salonu sanat galerisi müze konser konferans kongre salonları sinema tiyatro gibi fonksiyonlar ile sosyal yaşamın niteliğini arttırmak amacı ile toplumun faydalanacağı kreş, kurs yurt çocuk yuvası çocuk yetiştirme yurdu yaşlı ve engelli bakım rehabilitasyon merkezi toplum merkezi şefkat evleri gibi fonksiyonlarda hizmet vermek üzere ayrılan kamu ve özel mülkiyetteki alanları olarak belirtilmiştir. Komisyonumuza havale olunan arsa tahsis konusuna ilişkin yapılan inceleme neticesinde mülkiyeti Polatlı belediyesine ait ilçemiz gazi mahallesi bin 518 ada 14 parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planında en çok üç kat kültürel tesisi alanında kaldığı ve Polatlı ticaret odasının arsa tahsisinin talebinin ilgili yönetmelikteki sosyal ve kültürel tesisler alanı tanımına uygun olmadığı hususu tespit edildiğinden arsa tahsisinin yapılamamasına komisyona oy birliği ile karar verilmiştir meclisin taktir ve tasviplerine saygıyla sunarız. “ Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.