Rahmi Koç'un oğlu 62 yaşındaki iş insanı Ömer Koç'un başarılı iş yaşamı kadar özel hayatı da kamuoyunda merak edilen konulardan birisi olarak görülüyor. İş yaşamında olduğu kadar aile yaşamında da diikatleri üzerine çeken Ömer Koç hakkındaki detayları sizler için haberimizde araştırdık. Peki, Ömer Koç'un eşi kimdir? Kaç çocuğu var?  gibi soruların cevaplarına haberimizde yanıt bulabilirsiniz. İşte ayrıntılar... 

Ömer Koç'un eşi kimdir?

Mehmet Ömer Koç, 24 Mart 1962 yılında Ankara'da dünyaya gelmiş Türk iş insanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ömer Koç, kamuoyunda Rahmi Koç'un oğlu, Mustafa Koç'un kardeşi ve Ali Koç'un ağabeyi olarak da bilinir.  Ömer Koç, başarılı okul hayatını Robert Koleji'nde eğitim aldıktan sonra ABD'de Georgetown Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi'nde sürdürdü. Tarihler 1985 yılını gösterdiğinde ise Antik Yunan Tarihi ve Kültürü alanında lisans diploması aldıktan sonra aynı üniversitede işletme alanında yüksek lisans yaptı. Özel yaşamına dair gizli bir ilke edinen Ömer Koç'un evli olmadığı biliniyor. 

Ömer Koç'un kaç çocuğu var?

2008 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekilliği ve TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine getirilen Ömer Koç, 2016'da ağabeyi Mustafa Koç'un vefatının ardından Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Ömer Koç, Koç Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeliğinin yanı sıra, TÜPRAŞ, Tofaş, Aygaz ve Arçelik gibi şirketlerde de yönetim kurulu görevlerini yürütmektedir. Ayrıca, Türk Eğitim Vakfı'nın mütevelli heyet başkanlığı görevini de üstlenmektedir.

TRT Spor Yorumcusu İbrahim Altınsay kimdir nerelidir? İbrahim Altınsay kaç yaşında hangi takımlı? TRT Spor Yorumcusu İbrahim Altınsay kimdir nerelidir? İbrahim Altınsay kaç yaşında hangi takımlı?

Editör: Tuğba Akkesen