ÖLMEZ: ÜYELERİMİZE YAKIŞIR BİR BİNA OLACAK

Bu haber 01 Kasım 2021 saat 11:12 'de eklendi.

Polatlı Ticaret Odası Genel Sekreteri İnanç Ölmez, Polatlı Ticaret Odası’nın yapılacak yeni hizmet binası hakkında bilgilendirmede bulundu. Yeni hizmet binasının hem Polatlı’ya hem de Ticaret Odası üyelerine yakışır bir bina olacağını söyleyen Ölmez, tamamlandığında her yönüyle daha iyi hizmet verileceğini vurguladı. Ölmez ayrıca Polatlı Ticaret Odası’nın faaliyetleri hakkında da açıklamalarda bulundu.

İŞLEVSEL VE KULLANILABİLİR BİR BİNA OLACAK

Yeni hizmet binası hakkında bilgi veren Polatlı Ticaret Odası Genel Sekreteri İnanç Ölmez, “Polatlı Ticaret Odası olarak yeni hizmet binamız yaklaşık bir sene gibi çok kısa bir sürede tamamlanarak üyelerimizin hizmetine açılacaktır. Odamızın bulunduğu yerin kentsel dönüşümle yıkım kararı çıkmaz hiç vakit kaybetmeden Polatlı’ya, üyelerimize, vatandaşlarımıza yakışır bir bina yapmak için çalışmalarımıza başladık. Her yönüyle daha işlevsel ve kullanılabilir bir bina olacak. Yeni binamız hem Polatlımıza hemde üyelerimize yakışır kullanışlı, çevre dostu yeşil bina olacak. Tamamlandığın üyelerimize hem daha kolay hemde rahat hizmet verme imkanı sağlayacağız. En üst katı teras olmak üzere toplam 4 katlı olacak yeni hizmet binamıza ayrıca kütüphane, konferans salonu gibi donatılar da yer alacak.” dedi.

ÜYELERİMİZ İŞLEMLERİNİ ONLİNE GERÇEKLEŞTİREBİLİR

Polatlı Ticaret Odası üyelerine işlemlerini online yapabilecekleri hatırlatmasında bulunan Ölmez, “Yeni hizmet binamız tamamlanana kadar Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Caddesi No: 11/ 2 -11/ 3 Şehit Fırat Çakıroğlu Gençlik Merkezi karşısındaki geçici yerimizde hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Üyelerimiz işlemlerini online olarak gerçekleştirebilirler. Hem pandemi koşulları nedeniyle hem de yeni hizmet binası tamamlanana kadar bu durum daha sağlıklı olur. Üyelerimiz aynı zamanda odamıza yeni kayıt başvurularını da online olarak gerçekleştirebilirler.” dedi.

POLATLI’NIN İLK ARABULUCULUK OFİSİ

Polatlı Ticaret Odası yeni hizmet binasında arabuluculuk ofisinin yer alacağını söyleyen İnanç Ölmez, yeni kanun çıkarsa arabuluculuk hizmetlerinin yalnızca odalarda verilebileceğini belirtti. Ölmez, “Polatlı’da ilk işçi ve işvereni buluşturan arabuluculuk ofisi de yeni hizmet binamızda yer alacak. Görüşmelerin gerçekleştiği yeni kanun çıkarsa arabuluculuk ofisleri sadece odalarda yapılabilecek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Adalet Bakanlığı arasında görüşmeler sürüyor. Bizde Polatlı Ticaret Odası olarak görüşmelerden çıkacak sonucu beklemekteyiz.” dedi.

İŞ GARANTİLİ İSTİHDAM MERKEZİ

Yeni hizmet binasında Ankara Kalkınma Ajansı projesiyle istihdam merkezi kurulacağını belirten Ölmez, “Yeni hizmet binamızda ayrıca Ankara Kalkına Ajansının yeni projesiyle istihdam merkezi bulunacak. Bu Polatlı’nın ilk istihdam merkezi olma özelliğini taşıyacak. İstihdam merkeziyle birlikte önce eğitim verilecek sonra vatandaşlarımızın iş hayatına katılmaları sağlanacak. Polatlı Ticaret Odası olarak Polatlılı vatandaşlarımızın istihdamına büyük katkı sağlamış olacağız.” dedi.

AZERBAYCAN İLE İŞBİRLİĞİ

Azerbaycan ile işbirliği çalışması hakkında bilgi veren İnanç Ölmez, “2021 yılı Stratejik Plan Amaç ve Hedeflerimiz içerisinde yer alan İlçenin İhracat Potansiyelinin arttırılması kapsamında ilçemizde ihracat yapan ve ihracat potansiyeli olan firmalara yeni pazarlar kazandırmak, odalar arası iletişimi güçlendirmek ve işbirliğini arttırmak, ayrıca ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, birlikte projeler hazırlayarak gerçekleştirmek, sanayi ve ticaretin gelişmesinin yanında, sosyal ve kültürel faaliyetler ile hareket etmek amacıyla Azerbaycan Cumhuriyeti Ulusal Girişimciler Konfederasyonu(ASK) ve Azerbaycan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde çalışmalar gerçekleştirmek istemekteyiz. Bu kapsamda gerçekleştireceğimiz çalışmalara dayanak oluşturabilmesi amacıyla ilk aşamada Odalar arası Kardeş Oda Protokolünün imzalanması, çalışmalarımıza yön verecek ve bizi onurlandıracaktır.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.