Zonguldak'ta etkili olan fırtına sebebiyle, okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Bu karar, 20 Kasım Pazartesi günü geçerli olacak şekilde alındı.

 İstanbul'un Şile ilçesinde ise Yeşilçay Deresi'nin taşması sonucu, ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi. Türkiye genelinde sağanak yağış ve fırtına etkisini gösterirken, Zonguldak'ta bir yük gemisinin karaya oturduğu bildirildi.

EĞİTİM ÖĞRETİME BİR GÜN SÜREYLE ARA VERİLMİŞTİR

Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 günü izinli sayılacak. Karar şu ifadelerle duyuruldu:

"Zonguldak il genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İstanbul Valiliği ise Şile'de ilk ve orta dereceli okullara 1 gün ara verildiğini duyurdu. Valiliğin açıklaması şu şekilde:

Öğrencisini Dışlayan Öğretmenin Cezası Belli Oldu! Öğrencisini Dışlayan Öğretmenin Cezası Belli Oldu!

"İstanbul’da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile'de 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Bu karara paralel olarak, Şile İlçesi’ndeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım tarihinde idari izinli sayılacaktır.

Ankara’da okulların tatil olduğuna dair hiçbir açıklama yapılmadı.