OKULDA POZİTİF VAKA GÖRÜLÜRSE YAPILMASI GEREKENLER AÇIKLANDI

Bu haber 19 Ekim 2020 saat 8:52 'de eklendi.

Yüz yüze eğitimde okulda koronavirüs pozitif vaka tespit edilirse eğer bu bir öğrencide tespit edildiyse eğitime devam edilecek ve öğrenci ve öğretmenler 14 gün boyunca takip edilecek ve günde iki kez ateş ölçümü yapılacak pozitif çıkan öğrenci sayısı iki ve daha fazla ise tüm sınıf karantinaya alınacak.

ÖĞRETMENDE POZİTİF VAKA GÖRÜLSE UYGULANACAKLAR

Pozitif vaka öğretmende görülür ise öğrenciler ve okuldaki tüm öğretmenler yakın temaslı kabul edilecek. Öğretmen ve öğrenciler maske takma koşulu ile okula devam edebilecek ve 14 gün boyunca okul tarafında takipleri sağlanacak semptom gösterenler sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek. Sınıfta ders veren öğretmende pozitif vaka tespit edilirse, öğretmen ve öğrencilerin kuralına uygun maske kullandığı durumda, öğretmenin dersine girdiği öğrenciler ve öğretmenler temaslı kabul edilecek. Öğretmenin kuralına uygun maske taktığı öğrencilerin maske takmadığı yada düzensiz taktığı durumlarda , öğretmenin dersine girdiği öğrenciler ve öğretmenler temaslı kabul edilecek. Öğretmenin ve öğrencilerin maske takmadığı yada düzensiz taktığı durumlarda, öğretmenin dersine girdiği öğrenciler ve öğretmenler yakın temaslı kabul edilecek.

TEMASLI KABUL EDİLENLERE UYGULANACAKLAR

Temaslı kabul edilenler; Kuralına uygun maske takmak koşuluyla okula/çalışmaya devam edecekler. Okul tarafından 14 gün boyunca en az 2 ders saati arayla günde iki kez semptom sorgulaması yapılarak ateş ölçümleri gerçekleştirilecek ve bunlar kayıt altına alınacak. Semptom veya yüksek ateşi tespit edilen kişi sağlık kuruluşuna yönlendirilerek, sağlık kuruluşunun değerlendirmesine göre herhangi bir semptom göstermeyen Öğrenci/öğretmen okula devam edecek. Aksi durumda ise vaka olarak kabul edilecek. Temaslı kabul edilen sınıftaki çocukların saatinin diğer sınıflardan farklılaştırılması sağlanacak. Yakın temaslı kabul edilenler ise eve gönderilerek 14 gün boyunca temaslı takibine alınacak. Haber/İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.