Dün gerçekleşen Kabine toplantısının önemli konularından biri, öğrencilerin bir kereye mahsus olmak üzere bilgisayar ve telefon alabilmesini kolaylaştıracak olan vergi muafiyeti konusu oldu.

Fıstık deposundaki fıstıkları ağzına aldı! Bakanlık harekete geçti Fıstık deposundaki fıstıkları ağzına aldı! Bakanlık harekete geçti

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, toplantı sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Şimşek, bu konu hakkında çalışmaların yapıldığını ancak şu anda detayların paylaşılamayacağını söyledi.

Bakan Şimşek yaptığı açıklamada, “Yasal düzenleme gerektiren konularda tabii ki Meclis'in açılması gerekir. İdari karar gerektirenler, idari kararla yapılır. Ne zamanlama ne içerik konusunda kesinleşmemiş konularda değerlendirme yapmayacağım” dedi.

KUMPİR YERKEN GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Hafta sonu bir AVM’de kumpir yerken görüntülenen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e, bu konunun sorulması ilişkin ise, “Haberim yoktu, daha sonra arkadaşlarımız benimle paylaştılar” cevabını verdi.