Ülke genelinde hava sıcaklıklarının yükselerek mevsim normallerinin üzerine çıkması öngörülüyor. Güney ve batı kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava beklenirken, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu Anadolu (Siirt haricinde), Tunceli, Malatya, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

İç ve doğu kesimlerde bazı bölgelerde pus ve sisin yer yer gözlenebileceği belirtilirken, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu bölgelerinde çığ tehlikesi bulunuyor.

Meteoroloji tarafından sarı kodlu uyarı verilen iller şunlar: Ağrı çığ, Artvin çığ, Balıkesir rüzgar, Bitlis çığ, Bursa rüzgar, Çanakkale rüzgar, Edirne rüzgar, Erzurum çığ, Giresun çığ, Hakkari çığ, İstanbul rüzgar, Kars çığ, Kırklareli rüzgar, Muş çığ, Rize çığ, Tekirdağ rüzgar, Trabzon çığ, Van çığ, Şırnak çığ, Ardahan çığ ve Iğdır çığ.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Marmara ve Kıyı Ege bölgelerinde güney yönlü kuvvetli rüzgarların (40-70 km/saat) etkisiyle olumsuzluklar yaşanabileceği göz önünde bulundurularak dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

ABB’den Güdül’de kırsal kalkınma toplantısı! 5 milyon 343 bin 619 TL’lik yatırım ABB’den Güdül’de kırsal kalkınma toplantısı! 5 milyon 343 bin 619 TL’lik yatırım

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: DOĞU KARADENİZ VE DOĞU ANADOLU'YA DİKKAT

Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda bulunan eğimli bölgelerde yoğun kar örtüsüne bağlı çığ riski mevcut olduğundan dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyarı yapıldı.