İl Genel Meclisi Üyesi Sadık Göğüsgeren'in traktörüyle taşıdığı borular arasından çıkan yılan, sanayi sitesinde yaşanan olayla gündeme geldi.

İHA'nın haberine göre, Göğüsgeren tarlasından getirdiği boruları traktöründen indirirken, bir borunun içinden çıkan yılan fark edildi. Hızla müdahale eden sanayi esnafı, yılanı kontrollü bir şekilde yakalayarak, zarar vermeden doğaya geri saldı.

Yılanın yakalandığı anlar Göğüsgeren tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi ve sosyal medya hesabından paylaşılarak yaşanan şaşkınlık dile getirildi. Sanayi esnafının soğukkanlı müdahalesi, olası bir tehlikenin önlenmesini sağladı.

O Ile Sıcak Hava Beklenmedik Bir Misafiri Beraberinde Getirdi! Tek Bir Isırıkla Öldürebiliyor (1)

Bölge halkı ve yetkililer, benzer olayların yaşanmaması için vatandaşları özellikle sıcak havalarda dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Çünkü sıcak havalar, zehirli yılanlar gibi tehlikeleri de beraberinde getirebiliyor.

ZARAR VERMEDEN TEKRAR DOĞAL ORTAMINA BIRAKTIK

Ankara'da yaşayan Artvinliler Kahramankazan'da buluştu ve eğlendi Ankara'da yaşayan Artvinliler Kahramankazan'da buluştu ve eğlendi

Yılanı yakalayan 38 yaşındaki oto tamircisi Feridun Güneş, yaşananları şu sözlerle anlattı:

“Yılan traktör ile getirilen boruların içerisinden çıktı. Büyük ihtimalle tarladan borunun içerisinde gelmiş. Biz de yılanı boruların içerisinde gördük, yakaladık. Zarar vermeden tekrar doğal ortamına bıraktık. Yılandan korkmadım. Köylü olduğumuz için alışığız, devamlı yılanları görüyoruz. Yılanı yakalarken hiç çekinmedim.”