Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine günler kala, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı olarak gösterilen Sinan Oğan geçtiğimiz haftadan beri birçok farklı görüşme yaptı.

Cumhurbaşkanlığı ikinci seçiminde destekleyecekleri tarafı açıklamak için saat 17.00’yi işaret etmelerinin ardından heyecanlı bekleyiş devam ederken, sıcak bir gelişme ile Zafer Partisi Ümit Özdağ ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş bir araya gelerek toplantı düzenledi.

Yapılan görüşme sonrası her ikisi de kameralarının karşısına geçerek, basın açıklamasında bulundu.

Yemin metnini yanlış okudu, ikinci kez kürsüye geldi! Yemin metnini yanlış okudu, ikinci kez kürsüye geldi!

“GÖRÜŞLERİNİ DESTEKLEYİCİ GÖRÜYORUZ”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yaptığı açıklamada, "Türkiye'deki göçmenler meselesi önemli bir meseledir. Şu anda 550 bin Suriyeli, güvenli bölgeye döndü. Çalışmalarımız devam ediyor. Zafer Partisi'nin de bu konudaki çalışmalarında destek vereceğini görüyoruz. Ümit ediyorum ki, Zafer Partisi değerlendirme yapacak. Suriyelilerin dönüşü için çalışıyoruz. Zafer Partisi'nin görüşlerini de destekleyici görüyoruz" ifadelerini kullandı.

“ARAMIZDA FARKLILIKLAR OLDUĞU AÇIKTIR”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise, "Türkiye'nin güvenliği başta olmak üzere görüş alışverişinde bulunduk. Terör örgütlerinin faaliyetleri ve alınması gereken politikayı değerlendirdik. Sığınmacı ve kaçaklar meselesi konusunda Zafer Partisi'nin çözüm önerilerini dile getirdik. Aramızda farklılıklar olduğu açıktır. Zafer Partisi'nin politikası gerekirse zorla geri dönüştür. Faydalı bir görüşme oldu. Arkadaşlarımızla bir değerlendirme gerçekleştireceğiz. Numan Bey de bazı değerlendirmeler yapacak" dedi.