Nizamettin Algan kimdirNizamettin Algan kaç yaşında? Nizamettin Algan nereliNizamettin Algan öldü mü?Nizamettin Algan'ın hayatını sizler için araştırdık...Trabzonspor'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, kulübün kurucu üyelerinden, eski başkan yardımcısı, sicil ve yönetim kurulu başkanı Nizamettin Algan'ın vefat haberinin derin üzüntüyle duyurulduğu duyuruldu. yönetmenlerin olduğunu öğrendik. Yakınlarına, taraftarlarına, camia ve futbol kanatlarına başsağlığı dileklerinin yanı sıra cenaze törenlerine ilişkin detaylar da paylaşıldı. Nizamettin Algan'ın Trabzonspor'un çınar ağacı olarak nitelendirildiği ve uzun süre görev yapan yöneticilerden biri olduğu belirlendi. Peki Nizamettin Algan kimdir? Trabzonspor'un kurucularından Algan'ın hayatı ve kariyeri hakkında neler biliyoruz?

Nizamettin Algan kimdir?

9 Eylül 1930'da Trabzon'da doğdu.

Begüm Özbek kimdir kaç yaşında? Begüm Özbek eşi kim çocuğu var mı? Begüm Özbek şimdi ne iş yapıyor? Begüm Özbek kimdir kaç yaşında? Begüm Özbek eşi kim çocuğu var mı? Begüm Özbek şimdi ne iş yapıyor?

Maçka İlkokulu, Kanuni Ortaokulu ve Trabzon Lisesi'nde okudu. Algan daha sonra üniversite giriş sınavına girerek İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni kazanarak buradan mezun oldu. İstanbul'dan geçerken İdmanocağı'nın efsane genel sekreteri Sabahattin Kundupoğlu ile tanıştı. Askerliğini tamamladıktan sonra Trabzon'da diş muayenehanesi açıldı. 1964 yılında Sabahattin Kundupoğlu'na İdmanocağı futbol menajeri pozisyonu teklif edilince Algan futbol menajerliğine başladı. Trabzonspor'un kuruluş aşamasında aktif rol alan Algan, dönemin en popüler isimlerinden biri olduğunu kanıtladı. Bordeaux Mavili Trabzonspor'un 20 kurucu üyesinden biri olmasının yanı sıra, ilk yönetim kurulu organizatörü, başkan yardımcılığı, genel sekreter, genel sekreter yardımcılığı ve Tescil Kurulu ve Yönetim Kurulu eski Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Yönetmenler.

Algan evli ve 4 çocuk babasıydı.