Türkiye, 31 Mart gününde sandık başındaydı. 31 Mart Mahalli İdari Seçim sonuçları vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Son olarak Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi hakkında merak edilenler araştırılmakta. Seçmenler tarafından biyografisi araştırılan başarılı isim hakkındaki detayları haberimizde bulabilirsiniz. Peki, Nihat Çiftçi kimdir? Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi kaç yaşında, nereli ve ne kadar oy aldı? gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık. İşte ayrıntılar... 

Nihat Çiftçi kimdir?

Nihat Çiftçi 1975 yılında Şanlıurfa'da dünyaya gelmiştir. Türk siyasetçi ve eski Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Şanlıurfa'nın Karaköprü Köyü'nde doğmuştur. Çiftçi, Karaköprü Belediye Başkanlığı görevini 6 buçuk yıl sürdürmüş ve ardından 29 Mart 2009'da Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir. Celalettin Güvenç'in istifası üzerine milletvekili adayı olmak için görevinden ayrılmıştır. Meclis üyelerinin oylaması sonucu ise 6 Eylül 2015'te Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur. Ayrıca, 06 Mayıs 2018'de Beşiktaş'taki Kabataş Erkek Lisesi'nde yapılan Olağanüstü Birlik Meclisi toplantısında TKB Başkanı olarak seçilmiştir. Çiftçi, 28 Eylül 2015'te PKK tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıya maruz kalmış, ancak yara almadan kurtulmuştur. 2024 Türkiye yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi'nin Karaköprü Belediye Başkanı adayı olmuştur.

Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi kaç yaşında, nereli

Karaköprü Belediye Başkanı seçilen Nihat Çiftçi, 1975 yılında dünyaya gelmiş olup 49 yaşındadır. 

Nihat Çiftçi ne kadar oy aldı?

Yeniden Refah Partisi'nin Karaköprü adayı Nihat Çiftçi, 47.916 oy alarak toplamda %41,03 oy oranıyla Karaköprü Belediye Başkanı olmuştur. 

Nihat Çi̇ftçi

Gelinim Mutfakta Kaynana Ayfer kimdir? Ayfer Şentürk kaç yaşında nereli ve Instagram hesabı? Gelinim Mutfakta Kaynana Ayfer kimdir? Ayfer Şentürk kaç yaşında nereli ve Instagram hesabı?