Nedret Taciroğlu kiminle evliNedret Taciroğlu nereliNedret Taciroğlu kimdirNedret Taciroğlu kaç yaşında? Nedret Taciroğlu hakkında yapılan aramaların cevaplarını haberimizde derledik...

Nedret Taciroğlu kimdir?

5 Mart 1959 İstanbul doğumlu olan Nedret Taciroğlu, 1981 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nden mezun olmuştur.
17 yaşında Tokyo'da düzenlenen INTERNATIONAL YOUNG GIRLS yarışmasına katılmış ve fotojenik güzel seçilmiştir. Öğrenimini sürdürürken modellik ve fotoğrafçılık yapıyor.

1980 yılında modaya olan sevgisini iç dekorasyona olan tutkusuyla birleştirerek “NEDO” markasını yarattı.

İstanbul, Paris, New York, Dallas ve Houston'da patlayan uluslararası moda; Kaliteli el yapımı deri giysiler tasarlama, üretme ve ihraç etme maliyeti dünya çapında önemli bir etkiye sahip olmuştur. Sadık müşterileri arasında kendisi için 18 parçalık bir koleksiyon tasarladığı Nancy Reagan ve eski Türkiye Cumhurbaşkanı Semra Özal da bulunuyor. Türk modasını en iyi Türk kahya ve iş kadınları ile temsil etti.

Nedret, 2002 yılında NEDRET TACIROĞLU COUTURE ile abiye giyime yöneldi. Rafine, rafine, romantik ve göz kamaştırıcı zevki, kullandığı özel kumaş ve aksesuarlarıyla Türk ve dünya bebek arabası ve alıcılarının beğenisini kazandı. Koleksiyonlarında kullanılan tüm aksesuarların yanı sıra dantel, şifon, organze, ipek gibi narin kumaşlar ve bezemeler, lüksün ve zarafetin en üst düzeyde vurgulandığı tasarımlara hayat veriyor.

2004 yılında Paris'te Pret-a-Porter gösterisine ve aynı yıl New York'ta Cotorier gösterisine katıldı.

2006 yılında Türk çini sanatından esinlendiği derlemesinde iç mimarlık bilgisi ile moda akışını birleştirerek Milano Moda Haftası'nda özel bir defile küratörlüğünü yaptı. Yabancı moda basınında da yazılara konu olan Nedret, bu değerlendirmesiyle yabancı basının beğenisini kazandı... Il Giornale ve La Republica gibi önemli İtalyan gazetelerinde yer aldı.

2007 yılında kızı Yasemin Taciroğlu Milano Bocconi Üniversitesi moda pazarlama bölümünden mezun olmuştur. Bir yıl Milano'da Vivienne Westwood Showroom'da çalıştıktan sonra İstanbul'a dönerek annesinin yanında çalışmaya başladı. Yenilikçi ve genç ruhuyla Nedret'in tasarımlarını etkilemeye başladı ve onlar arasındaki popülaritesini artırdı.

Nedret ilk mağazasını 2012 yılında İstanbul'da açtı. Abiyelerin yanı sıra kokteyl ve abiyelerin de yer aldığı hazır giyim koleksiyonu modaseverlerin beğenisine sunuldu.

Eserleri Paris, Monako, Caserta, Singapur, Panama, Dubai, Abu Dabi, www.farfetch.com, Katar, Kuveyt ve Riyad gibi birçok müşterinin seçkin butiklerinde satılmaktadır.

Begüm Özbek kimdir kaç yaşında? Begüm Özbek eşi kim çocuğu var mı? Begüm Özbek şimdi ne iş yapıyor? Begüm Özbek kimdir kaç yaşında? Begüm Özbek eşi kim çocuğu var mı? Begüm Özbek şimdi ne iş yapıyor?

NEDO BY NEDRET TACIROĞLU markası ile dünyanın en büyük kırmızı halıları, TV şovları ve konserleri için ünlülerin ilk tercihi haline gelen koleksiyonlar, Türk ve uluslararası gezginler ve alıcıların narin, rafine, iddialı ve romantik ve özel kumaşlarının beğenisini kazanıyor. . Ve aksesuarlar. .. Türk televizyonunun baş yıldızları ve Burcu Esmersoy, Serenay Sarıkaya, Elçin Sangu, Demet Özdemir gibi oyuncuların yanı sıra;
Dünyaca ünlü şarkıcılar Jenifer Lopez, Lady Gaga, Gwen Stefani, TV yıldızı Michelle Hunziker, Aishwarya Rai Bachchan, Victoria Swarovski, Amanda Holden, Pixie Lott, Angela Bassett, Kylie Jenner gibi birçok ünlü Nedo tasarımı kırmızı halıda ve TV şovlarında boy gösteriyor.

2010 yılından bu yana Milano ve Paris'teki moda haftalarında özel bir sunumla koleksiyonunu tanıtıyor.

2015 yılında ELLE Magazine Kuruluş Tasarımcısı Ödülü'nü kazandı.