NAZLIAKA: KOTALAR BİZE DAR HEDEFİMİZ İKTİDAR

Bu haber 20 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadınların ortak sesini çoğaltmak gayesi ve ‘’ Kadın azim ve kararlılığıyla kotalar bize dar, hedefimiz iktidar ‘’ parolasıyla çıkılan yolda örgütlenmenin gerekliliğine vurgu yaparak, Türkiye’nin her yerindeki İl ve İlçe Kadın Kollarına çağrıda bulundu. Nazlıaka çağrısında, ‘’ Demokrasi, eşitlik ve adalet mücadelesi vererek yürüdüğümüz iktidar yolunda, hepinize başarılar diliyorum. Biz halkız, adımlarımızı birlikte atmaya ve halkın iktidarını kurmaya kararlıyız. Bunu sağlamak için yapmamız gereken sadece üç şey var; Örgütlenmek, Örgütlenmek, örgütlenmek… Örgütlenerek biriktirdiğimiz her mücadeleyle, ülkemizi hak ettiği seviyeye kadın-erkek bir arada taşıyacağız. Kadınların eşit ve özgür yaşam hakkını, geleceğimiz ve hayatlarımız için verdiğimiz ekmek kavgamızı, yan yana yürüyerek kazanacağız. Anadolu’nun doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine insanca, onurlu bir yaşamı biz kadınların dantel gibi işlediği emeklerle taçlandıracağız” dedi.

NAZLIAKA: KOTALAR BİZE DAR HEDEFİMİZ İKTİDAR

Nazlıaka,  “Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar kararlılığıyla çıktığımız yolda, Siyasi Partiler Yasası’nda cinsiyet kotası uygulamasına yönelik başlattığımız çalışmayı biliyorsunuz. İnanıyoruz ki; kadınların eşit temsil hakkını, sizlerle birlikte tabandan örgütleyeceğimiz kitle hareketleriyle elde edeceğiz.  Hakkımız olanı alacağız.Ülkemizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, ilk seçimlerde elde edeceğimiz iktidar başarısının kahramanları, biz kadınlar olacağız. Cesaret biziz. Azim biziz. Emek biziz. Mücadele biziz. Biz kadınlarız. Biz her iki kişiden biriyiz! Yolumuz açık olsun”  dedi.

ÇAĞDAŞ UYGARLIK DİNAMOSUNU KADINLAR OLUŞTURACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Ayaz, ‘’ Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘’ Türkiye gerçek anlamda çağdaş uygarlığı yakalayacaksa, bunun dinamosunu kadınlar oluşturacaktır. ‘’ sözü ve kadına duyduğu güven ve inanca… Kadın Kolları Genel Başkanımız sayın Aylin Nazlıaka’nın ‘’ Onurlu,adil ve çağdaş bir yaşamı biz kadınların dantel gibi işlediği emeklerle taçlandıracağız. Bu amaçla ortak sesimizi çoğaltacağız. ‘’ sözleriyle yaptıkları çağrıya sonsuz destek veriyoruz. Bugün bu anlamda İlçe Kadın Kolları Başkanlarımız ve İl yöneticilerimizle gerçekleştirdiğimiz toplantıda sonsuz desteğimizi yineledik. ‘’ vurgusuyla Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Kadın Örgütünün desteğini ifade etti.

ORTAK SESİMİZİ GÜN BE GÜN  ÇOĞALTIYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl kadın Kolları Başkanı Ayfer Ayaz, ‘’ Polatlı’da kum fırtınasından etkilenen mevsimlik işçi kadınlarımızın, Ankara adliyesinde Eylül kızımızın annesinin, Evren’de hasattaki kadınımızın, Pursaklar’da emeğinin teriyle mutfağındaki söndürmeye çalışan kadınımızın, Keçiören’de atanamayan öğretmen kadınımızın, Mamak’ta girişimci kadınımızın, Yenimahalle’de işçi kadınımızın, 25 ilçemizde kalplerinin, umutlarının hatırı sorulmamış tüm kadınlarımızın yanındayız. Dokunmadığımız kalp bırakmamacasına, 25 İlçe örgütümüzle haklı, kararlı ve gayretlerimizle kazanacağımız halkın iktidarı umudumuzla ortak sesimizi gün be gün  çoğaltıyoruz. Çünkü, Cumhuriyet Halk Partili Her Bir Kadının Ülkemiz İnsanına Duyduğu Sevgi; Bir Annenin Evladına Duyduğu Sevginin Tıpkısıdır’’ dedi.

ÇOCUKLARIMIN GELECEĞİNDEN UMUTLU OLMAK İSTİYORUM

Bir çift mavi gözün ışığında, ülkemizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, Kadın Kolları Genel Başkanımız sayın Aylin Nazlıaka ve İl Başkanımız sayın Ali Hikmet Akıllı’nın destekleriyle, yerelde halkın iktidarını kazandıran Kadın Gücü, genelde de halkın iktidarını kazandıracaktır. Tüm ilçe örgütlerimizle birlikte gayretimiz, hak, hukuk ve adalet kavramlarının anlam bulduğu gerçek bir demokrasinin can bulduğu, Cumhuriyet Halk Partimizi halkın iktidarına taşımak üzerinedir. ‘’ Çocuklarımın geleceğinden umutlu olmak istiyorum, ekonomisiyle, eğitimiyle, sağlığıyla, insana saygısı ve demokrasisiyle mutlu bir Türkiye istiyorum ‘’ diyen tüm kadınlarımızı, sesimizi ve umudumuzu çoğaltmaya davet ediyorum ‘’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.