NAKDİ YARDIMLAR HESAPLARA YATTI

Bu haber 25 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, beş nakdi yardım sosyal programı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaklaşık 93 milyon TL ödeme yapılacağını belirtti. Yanık, ödemelerin ihtiyaç sahibi vatandaşların hesaplarına yatırılmaya başlandığını duyurdu.

YAKLAŞIK 93 MİLYON TL ÖDEME YAPILACAK

Beş nakdi yardım sosyal programı ile ödemelerin ihtiyaç sahipleri vatandaşların hesaplarını yatırılmaya başlandığını aktaran Yanık; “Beş nakdi sosyal yardım programımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yaklaşık 93 milyon TL ödeme yapacağız. Ödemeleri bugün itibarıyla ihtiyaç sahiplerimizin hesaplarına yatırmaya başlıyoruz.” dedi. Yanık, düzenli olarak yapılan sosyal yardımlar kapsamında Ağustos ayına ilişkin eşi vefat eden kadınlara yönelik nakdi yardım, muhtaç asker ailelerine yardım, muhtaç asker çocuklarına yardım, öksüz yetim yardımı ve kronik hastalık yardımı kapsamında ödemelerin başladığını bildirdi.

İHTİYAÇ SAHİBİ KADINLARA YAKLAŞIK 52,6 MİLYON TL DESTEK

Eşi vefat eden ve yardıma muhtaç kadınların yanında olduklarını belirten Yanık; “Eşi vefat eden ve yardıma muhtaç kadınlarımızın yanındayız. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi kadınlarımıza toplamda 52,6 milyon TL destek sağlıyoruz.” dedi.

İHTİYAÇ SAHİBİ ASKER AİLELERİNE DESTEK

Zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların aileleri ile çocuklarına 2 ayrı sosyal yardım programı ile destek verdiklerini belirten Yanık, bu kapsamda ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yaklaşık 25,4 milyon TL yatıracaklarını söyledi.

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖKSÜZ VE YETİMLER İÇİN YAKLAŞIK 11,3 MİLYON TL ÖDEME YAPILACAK

Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş, 18 yaş altındaki ihtiyaç sahibi çocuklar için de destekte bulunduklarını aktaran Yanık, bu kapsamda 11,3 milyon TL hesaplara yatırılacağını belirtti.

KRONİK RAHATSIZLIĞI OLAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 3,5 MİLYON TL’DEN FAZLA DESTEK

Tüberküloz ve subakut sklerozan panensefalit kronik hastalığı olan ihtiyaç sahiplerine de nakdi yardımda bulunduklarının altını çizen Yanık; “3,6 milyon TL destekte bulunacağız.” dedi. Yanık, kronik hastalık yardım ödemelerinin 25 Ağustos 2021 itibarıyla, diğer ödemelerin de 24-28 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşeceğini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.