Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, ikinci turda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklaması üzerine tüm dengeler değişti. Özellikle kaçak – sığınmacı sorunu üzerine bir politika izleyen Özdağ, "Türkiye’nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin" dedi. Bu desteğin açıklanması üzerine muhalefet kanadı ikinci tur adına umutlanırken, Habertürk Yazarı Nagehan Alçı kişisel sosyal medya hesabından konu kapsamında açıklamalarda bulundu.

nagehan-alci-ozdagin-bakan-olmasi-demirtasin-5-sene-daha-hapiste-olmasi-demektir

Nagehan Alçı: Ümit Özdağ gibi aşırı sağcı bir isme İçişleri Bakanlığı teklif ettiyse 28 Mayıs’ta ağır kaybederler.

Kişisel sosyal medya hesabından Ümit Özdağ’ın Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini değerlendiren Alçı, “Ümit Özdağ ‘İçişleri Bakanı olacağım’ demiş. Eğer bu doğruysa, Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı, Ümit Özdağ gibi aşırı sağcı bir isme İçişleri Bakanlığı teklif ettiyse 28 Mayıs’ta ağır kaybederler. Özdağ’ın Bakan olması Demirtaş’ın 5 sene daha hapiste olması demektir… Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanı olması demek 2024 yerel seçimlerini Diyarbakır’da HDP/YSP kazansa bile Ümit Özdağ’ın atayacağı kayyumların Diyarbakır başta olmak üzere tüm HDP’li belediyelerin yönetimine el koyması demektir… Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ne yaptığının farkında mı" ifadelerine yer verdi.

nagehan-alci-ozdagin-bakan-olmasi-demirtasin-5-sene-daha-hapiste-olmasi-demektir (2)

Bakan Özhaseki: Bin yılın depremiyle karşı karşıyayız. Bakan Özhaseki: Bin yılın depremiyle karşı karşıyayız.

Nagehan Alçı: Yüzde 5 oy ile yüzde 95 insanı kilitliyorlar.

Alçı, “2 aşırı-sağcı siyasetçi Ümit Özdağ-Sinan Oğan, alenen aralarında bilinçli rol paylaşımı yaparak bir yandan Cumhur İttifakı’nı diğer yandan Millet İttifakı’nı esir etme projesi içindeler. Özdağ ve Oğan resmen danışıklı dövüş yapıyor… Yüzde 5 oy ile, Yüzde 95 insanı kilitliyorlar” diyerek açıklamalarına son verdi.

nagehan-alci-ozdagin-bakan-olmasi-demirtasin-5-sene-daha-hapiste-olmasi-demektir (2)-1