Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Beyaz TV'nin canlı yayın programında iddialı sözler söyleyerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında açıklamalar yaptı.

Murat Köse, Mansur Yavaş'ın 5 yılda hiçbir şey yapmadığını keşke yapsaydı biz konuşmasaydık diyerek sözlerine başladı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden önemli duyuru! Kızılay’da şüpheli paket uygulaması Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden önemli duyuru! Kızılay’da şüpheli paket uygulaması

SAYIN YAVAŞ'IN YAPTIKLARI ANİMASYONDUR

Köse, "Ankara’ya bir hayal kurdurdu ama boşa çıktı. Sayın Mansur Yavaş Ankara için çok büyük hayal kırıklığı. 58 kilometre metro yapacaktı ama bu metro hala yapılmadı. Mamak’a yaptığı metro animasyondur. Yavaş’ın 5 yılda yaptığı sadece animasyondur. Gücü sadece buna yetti. Biz geçen sene 320 milyon Euro Mamak metrosu için kredi verdik ama ortada bir şey yok" dedi.

AK PARTİ ESER VE HİZMET PARTİSİDİR

AK Parti belediyeciliği hakkında Murat Köse, "AK Parti 30 yılda trafikten bunalan şehirleri modern şehirlere dönüştürdük. Artık Türkiye Yüzyılı’na uygun yeni hayallerimiz var. Bu hayalleri gerçekleştirmek lazım. Ankara’da ulaşım sorunu çözülmeli. Yenimahalle tarafında inanılmaz büyük binalar var bir deprem olsa ilk yıkılacak binalar onlardır. Ankara’da acilen kentsel dönüşüm yapmak lazım. Mansur Yavaş 5 yılda 1 tane bile kentsel dönüşüm ve imar planı yapmadı. Bizim Ankara için yeni projelerimiz var. Biz eser ve hizmet partisiyiz. Bize oy versinler veya vermesinler başımızın üstünde yerleri var. Ankara’yı Türkiye Yüzyılı’na uygun bir Başkent yapacaklarını" söyledi.

1 NİSAN SABAHI CUMHURBAŞKANIMIZA ANAHATARI TESLİM EDECEĞİZ

Köse, Mansur Yavaş'ın göreve gelir gelmez AK Partili işçileri işlerinden çıkarttığını hakkında, "Mansur Yavaş gelir gelmez AK Parti’de öne çıkan işçileri işlerinden etti. Salgın döneminde onları evlerine gönderdi ve sonrasında işten çıkardı. Büyükşehir’de işten kovulan kardeşlerimiz 1 Nisan sabahı tekrardan işlerinin başlarında olacaklar.Mamak’ta çalışanlarımıza yüzde 50 artış yaptım Ankara Büyükşehir’de ise yüzde 10-15’lerde zam yaptı. Belediye’de çalışanlarda Mansur Yavaş'tan bıkmış durumda. Mansur Yavaş gitsin biz geliyoruz. Mansur Yavaş animasyonlarla belediyecilik yaptı. Ankaralılar hizmet ve eser belediyeciliğini özledi. Sosyal medya belediyeciliğinden bıktı. Ankara’yı özlediği hizmete yeniden kavuşturacağız. 1 Nisan sabahı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin anahtarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edeceğiz" diyerek sözlerine son verdi.