Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Ankara Büyükşehir Belediyesi bütçe görüşmelerinde yaptığı açıklamalar ile gündeme bomba gibi düştü. Köse, ABB'nin 5 yılda sahipsiz köpekler için tek bir tesis bile yapmadığını 2024 bütçesinde de yeterli bütçe ayırmadığını söyledi.

Ankara’da 74 yaşındaki taksiciye öldüresiye dayak kamerada! Ankara’da 74 yaşındaki taksiciye öldüresiye dayak kamerada!

Murat Köse,"5 yıl geçti, sokaklarda saldırgan bir şekilde insanlarımızın can güvenliğini tehlikeye düşüren, sahipsiz köpeklerin rehabilitasyonu ve kısırlaştırılması için tek bir tesisi bile yapamayan, beceri yoksunu bu yönetim, 2024 yılı bütçesinde de bu konuda önlem almak için yeterli bütçeyi ayırmamış. 2024 Bütçe tasarısında, Ankara Büyükşehir Belediyesinin 2024 yılında da sokaktaki saldırgan ve sahipsiz köpekler insanlarımızın can güvenliğini tehlikeye düşürmesini engelleyecek bir planları yok." dedi.

Murat Köse Ankaralı vatandaşlara söz vererek Ankara'da tesisler açacaklarını söyledi.

ANKARA'NIN DÖRT BİR YANINDA TESİSLER AÇILACAK

Köse, "Buradan Ankaralı hemşerilerimize sözümüz olsun; 2024 yılında, Rabbimizin izniyle yeniden, AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak Ankaralı hemşerilerimizin teveccühü ile Ankara Büyükşehir belediyesine yeniden bayrağımızı diktiğimizde ilk işlerimizden biri de, Ankara sokaklarında saldırgan bir şekilde dolaşan ve insanlarımızın can güvenliğini tehlikeye düşüren, saldırgan sahipsiz köpekler sorununu çözmek için, İlçe Belediyeleri ile koordineli olarak birlikte çalışıp, Ankara’nın dört bir yanında tesisler açarak, acil, köklü ve kesin çözümler oluşturmak olacaktır." ifadelerini kullandı.