Muhtarlarımızın taleplerini genel başkanımıza ilettik

Bu haber 15 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Deva Partisi Polatlı İlçe Başkanı Sadık Serhat Uğurlu ve üyeler mahallelerde bulunan sorunlar hakkında muhtarlarla fikir alışverişinde bulunduklarını dile getirdi. Uğurlu, daha sonra Şereflikoçhisar İlçe Kongresinde Polatlı’nın sorunlarını ve muhtarların taleplerini ilişkin hazırladıkları dosyayı Genel Başkan Ali Babacan’a takdim ettiklerini belirtti.

ÜÇ MAHALLENİN ANA PROBLEMLERİNDEN BİRİ SURİYELİLER

Polatlı’da bulunan sekiz merkez muhtarlığı ziyaret ettiklerini belirten Uğurlu, “Gideceğimiz beş tane daha merkez muhtarlığımız var. Daha sonra rapor olarak da paylaşacağız. Öncelikle Şentepe, Esentepe, Gülveren mahallelerinde ki ana problemlerden bir tanesi Suriyeliler. Suriyeliler şuan da muhtarlarımızın söylemlerini aktarıyorum. Devlet noktasında belki bir kayıtları vardır bilemiyoruz ancak muhtarlık noktasında herhangi bir kayıtları mevcut değil. Bir avlu içerisinde kaç kişi yaşadıklarını muhtarlarımız bilmiyor. Çünkü kim yaşıyor, kim gelip gidiyor bilemiyoruz. Ayrıca bu üç mahallemiz de numarataj problemi de mevcut. Bu problem Suriyelilerle de doğru orantılı. Bunlar çok ciddi bir güvenlik problemidir.” dedi.

ŞENTEPE MAHALLESİNE PTT TEKRAR AÇILMALI

Şentepe mahallesinde zarar ettiği için kapatılan Ptt’nin ivedi bir şekilde açılmasını gerektiğini belirten Uğurlu, “Orada yaklaşık yirmi bin kişi bu şubeden faydalanıyordu. Şube kapatılırken söylenen beyan şubenin zarar ettiğiydi. Tabi devlet kurumlarımız zarar etmesin. Bu bizim en büyük temennimiz ancak kamu yararı noktasında baktığımız zaman, devlet kurumlarının zarar etmemesini istemekle birlikte kamu menfaatlerinin her şeyin üstünde olduğunu düşünüyoruz. İnternet kullanamayan teyzelerimiz, amcalarımız mecbur dolmuşa binip çarşıya gelmek zorunda. Ayrıca hal böyle olunca insanımızın cebinden dolmuş ücreti de çıkmakta. Dolasıyla ivedi bir şekilde oraya Ptt şubesinin açılması için kim taşın altına eline koyabiliyorsa koymalı. Bizler de gerekli yerlere başvurularımızı yapacağız.” dedi.

MUHTARLARIMIZIN TALEBİ BİLGİSAYAR DEĞİL

Gündeme gelen muhtarlara bilgisayar konusunun muhtarların bir isteği olmadığını anlatan Uğurlu, “Polatlı Belediyesi’nde muhtarlarımızı bilgisayar konusu gündemdeydi. Meclisten de onay alamadı. Muhtarlarımız böyle bir talebi olmadığını dile getirdi. Muhtarlarımız ayda yüz, yüz elli lira civarında internet faturası ödeme durumları oluyor. Buna ilişkin bir şey yapılabilir. İlgililer, yetkililer Türk Telekom ile bir protokol imzalayabilir. Bu protokolle Türk Telekom’un tanıdığı muafiyetler var. Mümkünse ücretsiz mümkün değilse belli bir oranda indirim ile muhtarlarımıza internet hizmeti sağlanabilir. Bunların hiçbiri yapılamazsa da örneğini başka bir belediye de gördüğüm bir uygulama bizde de gerçekleştirilebilir. Yenimahalle Belediyesi, muhtarların biriktirip götürdüğü faturalarının 500 türk lirası kadar olan kısmını karşılıyor. Mümkünse protokol olsun cebimizden hiç para çıkmasın mümkün değilse bu seçenekler de düşünülebilir.” dedi.

UĞURLU: GELECEĞİ GÖRMEK LAZIM

Ziyaretleri sonucu, İstiklal mahallesinin üst geçit talepleri olduğunu belirten ilçe başkanı, “İstiklal mahallesinde ki görüşmememizde de Can Hastanesi karşısına üst geçit talepleri olmuş. Hatta bunu belediye ve kaymakamlıkla da paylaşmışlar. Ayrıca oradaki yol yapım çalışmasından da çok muzdaripler. Orada bulunan esnaflarımız da aynı düşüncedeler. O bölgeye Polatlı Belediyesi hizmet binası açıldığında da dört yol kavşağındaki mahalle içi geçişte çok ciddi problemler oluşturacak. Şuan bir sorun olmaması, olmayacağı anlamına gelmiyor. Vizyon sahibi olmak, geleceği görmek lazım.” dedi.

MUHTARLARIMIZ İÇİN ÖNERİLERİMİZ VAR

Hem muhtarların hem de öğrencilerin faydasına olacak önerileri olduğunu belirten Uğurlu, “Muhtarlarımızı da fayda sağlayacak başka bir önerimiz de ilçede bulunan büro yönetimi eğitimi alan öğrencilerimizin stajları için muhtarlıklarımızı kullanabiliriz. Hem muhtarlarımıza faydalı olur hem de öğrencilerimize. Biz bu noktada İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü de ziyaret edip, bu talebimizi dile getireceğiz. Muhtarlar Derneği Başkanımız Adem Köse’ye de bu konuyu ilettik, kendisi de çok memnun kaldı.” dedi. Ayrıca muhtarlarla belediye başkanını bir araya getirecek bir önerileri olduğunu da ekleyen Uğurlu, “Merkez mahalle muhtarlarımızın sorunları için önerdiğimiz başka bir uygulama da her ay Belediye Başkanımız biliyoruz çok yoğun ama öğlen yemeğinde belediye evinde muhtarlarımızla bir araya gelebilir. Problemleri, sıkıntıları dinleyebilir. Böylece hem zamandan tasarruf edilir hem de muhtarlarımızın sorunları da dinlenmiş olur.” dedi.

GENEL BAŞKANI BURADA AĞIRLAMAK İSTİYORUZ

Pandemi nedeniyle ilçe binasının açılış törenini gerçekleştiremediklerini ifade eden Uğurlu, “Bizim 27 Mayıs’ta kongremiz olacaktı. Pandemi koşulları nedeniyle ertelendi. Genel Başkan, şuanda çok yoğun bir şekilde çalışmalarını, ziyaretlerini gerçekleştiriyor. Eğer şartlar uygun olursa hem ilçe binasının açılışı için hem de ilçe kongremiz için Sayın Genel Başkanımızı ağırlamak istiyoruz.” dedi. Haber/ELİF BELEMİR SEZGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.