MUHTARLARDAN FATİH ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

Bu haber 25 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Güreş mahallesi muhtarı Sefa Pekcan, İnler mahallesi muhtarı İsmail Dinçel, Basri mahallesi muhtarı Davut Yavaş, Sarıoba mahallesi muhtarı Hakan Güngör, Özyurt mahallesi muhtarı İlhan Kahramanca ve Yağcıoğlu mahallesi muhtarı Tuncay Su AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin’in mahallelerini ziyaret ederek sorunlar ile ilgilenmesi nedeniyle teşekkür etti.

PEKCAN: VEKİLİMİZİN TALEPLERİMİZLE İLGİLENDİ

Güreş Mahallemizin Muhtarı Sefa Pekcan; “köy yerleşim yeri ve afet önleme projesi ile ilgili milletvekilimize ilettiğimiz talebimiz doğrultusunda bize geri dönüş oldu ve resmi işlemlerin devam ettiği, en kısa sürede sonuçlanması yönünde çalışmaların yapıldığı söylenildi. Sayın milletvekilimizin göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakaya mahallemiz sakinleri adına çok teşekkür ederiz.”

DİNÇEL: SULAMA KONUSUNDA BİZE YARDIMCI OLDU

İnler Mahalle Muhtarı İsmail Dinçel; “2019 tarihinde mahallemiz ile ilgili Gölet Projesi talebimizi DSİ ye iletmiştik. Bu projeyle mahallemizde yaklaşık 35 bin dekar tarım alanı sulanacak. Sayın vekilimize müracaatımızın akıbetini araştırmalarını arz ettik. Sağ olsunlar bize geri dönüşleri oldu ve projenin hazırlanıp hayata geçmesi için çalışmaların devam ettiği söylendi. Sayın milletvekilimize göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakadan dolayı mahallemiz sakinleri adına teşekkürlerimizi arz ederiz.”

YAVAŞ: 54 HANEYİ İLGİLENDİREN YARGI SÜRECİYLE İLGİLENDİ

Basri Mahallesi Muhtarı Davut Yavaş; “Mahallemizin mera komisyonu ile olan problemini sayın milletvekilimize ilettik. Bize sağlanan geri dönüşte, komisyon yönüyle herhangi bir sıkıntının olmadığı, mahkemeye intikal eden konunun, yargılama sonucunun beklenmesi gerektiği söylendi. 54 haneyi ilgilendiren yargı sürecinin mahallemiz lehine sonuçlanabileceği ağırlıklı bir ihtimal olarak bildirilmiş olup, sayın milletvekilimize ilgi ve alakalarından dolayı o mahallemiz adına teşekkürlerimizi arz ederiz.”

GÜNGÖR: ÇİFTÇİLERİMİZİN MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİ KONUSUYLA İLGİLENİLDİ

Sarıoba Mahallesi Muhtarı Hakan Güngör; “Mahallemizde yapılmakta olan Gürsöğüt Baraj alanında yaklaşık 2000 dönüm arazinin kamulaştırma bedelleri, hak sahibi mahalle sakinlerimize ödenmemiş durumdadır. Sayın milletvekilimiz, ilgili şirket ile ciddi şekilde görüşüldüğünü, mahkeme sonucunda bilirkişilerin tespit etmiş olduğu kamulaştırma bedelleri ile ilgili uyuşmazlıktan dolayı ödemelerin yapılamadığını söylemiştir. Bu işin takipçisi olacağız, çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi yoluyla uzlaşmanın kısa sürede sağlanmasını temenni ediyoruz. İlgi ve alakalarından dolayı sayın vekilimize teşekkürlerimizi arz ederiz.”

KAHRAMANCA: SEL TAŞKINLARI İLE İLGİLİ SORUNLARIMIZI İLETTİK

Özyurt Mahallesi Muhtarı İlhan Kahramanca; “Mahallemizin yerleşim alanından kaynaklı sel taşkınları ile ilgili sorunlarımızı sayın vekilimize ilettik. DSİ 3. Bölgenin hazırlamış olduğu BENT Projesinin ivedilikle ihale sürecinin başlatılması yönüyle girişimlerde bulunulduğu ve ilgili kişi ve kurumlara konunun aciliyeti yönüyle harekete geçilmesi gerektiği söylenmiş olup, sayın vekilimize teşekkürlerimizi arz ederiz.”

SU: DERE VE SEL YATAĞININ GENİŞLETİLMESİ ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Yağcıoğlu Mahallesi Muhtarı Tuncay Su; “Mahallemizin içerisinden geçen dere ve sel yatağının genişletilmesi ve yıkılan 3 adet köprünün yeniden yapılabilmesi ile ilgili talebimizi sayın vekilimize ilettik. Bize sağlanan geri dönüşte, dere yatağının temizlenmesi, köprülerin yapılması ve genişletme çalışmalarının ivedilikle başlatılacağı bilgisi verilmiş olup, mahallemiz adına teşekkürlerimizi arz ederiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.