MUHTAR YAVAŞ SORDU: BU İŞİN BAŞINDA KİM VAR?

Bu haber 11 Kasım 2022 saat 9:46 'de eklendi.

Basri Mahalle Muhtarı Davut Yavaş, Polatlı Çekirdeksiz yolu üzeri Duatepe anıtının alt tarafında Hasanşıh mevkiinde Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesine su götürmek için izinsiz çalışma yapıldığını iddia etti.

Polatlı Çekirdeksiz yolu üzeri Duatepe anıtının alt tarafında Hasanşıh mevkiinde Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesine su götürmek için izinsiz olduğu iddia edilen çalışma yapılarak kuyu açıldı. Ayrıca Basri Mahallesi sakinlerine ait tapulu arazide ise muhtarlığın dahi bilgisi olmadan izinsiz su boruları döşendiği öğrenildi. Yapılan kazıda çalışan kepçeler ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Fen İşleri  Şefliğine ait olduğu ortaya çıktı. Bu işin gayrimeşru olduğu iddia eden Basri Mahalle Muhtarı Davut Yavaş, Polatlı Ticaret Odası OSB Başkanı Ulvi Sakarya’ya “Bu işin başında kim var?” sorusunu yöneltti. Yavaş konuyu Devlet Su İşleri (DSİ), Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüşeceğini belirterek Cumhurbaşkanlığına kadar taşıyacağını söyledi.

TESCİL ETMEDEN ÖNCE KUYULARINI KAZIYORLAR 

Basri Mahalle Muhtarı Davut Yavaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Yapılan bu kazı izinsizdir. tescil harici bir alan burası. Burayı tescil etmeden önce kuyularını kazıyorlar  büyükşehir Belediyesi Polatlı fen işleri müdürlüğüne ait kepçeler de su borularının döşeneceği alanı kazıyor. Bir muhtarın haberi olmadan bir köyden hem su gidiyor hem de kuyu kazılıyor. Hem de su boruları döşeniyor. Bu işin başı kim?”

TARLAMIN İÇİNDEN KAZILARAK GEÇİLİYOR

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne dedi muhtarlar demokrasinin bel kemiğidir “dedi. Ama muhtarı hiçe sayan Polatlı Ticaret Odası 2. OSB Başkanı Ulvi Sakarya kuyuyu kazmış 2. OSB’ye su götürmeye çalışıyor. Böyle bir şey böyle tepeden inme bir iş yok. Burası Basri mahallesine ait arazi. Kuyu kazılmış üzeri kumla kapanmış. Neden Kazı bittikten sonra kuyu açılacak. Çünkü henüz yer tahsisi alamamışlar. Milli Emlak buraya  ölçemeye geldi yer tahsisi için geldi,  bizde burayı tahsis edemeyiz buraya habersiz izinsiz kuyu kazılmış” dedim.   Yapılan kazı izinsiz bu tarla benim tarlamın içinden kazılarak geçiliyor.”

BÜYÜKŞEHİR KEPÇELERİ NEDEN BU ALANDA ÇALIŞIYOR?

“Çalışan işçiler özel işçi, ancak kazı yapan kepçeler Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Fen İşleri şefliğine ait. Bu kepçeler çalışıyor Büyükşehirden ne evrak ne kâğıt hiçbir şey yok. Büyükşehir Polatlı Fen İşlerine gittim görüştüm, orası izinli dediler, izinli olduğuna dair evrak istedim  bana getirin dedim ne kağıt ne kürek ne kalem hiç bir şey yok.  Henüz Ankara ile görüşmedim. DSİ ve Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş ile görüşeceğim.  DSİ’nin bu işle ilgilenmesi lazım. Gerekirse CİMER’e yazacağım. Cumhurbaşkanımız bu işle ilgilensin.”

BENİM KÖYÜMÜN DE SUYA İHTİYACI VAR

“Buradaki kazı yasal olmayan izinsiz bir kazıdır. Yer senin olurda izin alırsın kuyu kazarsın, yer senin  değil  izinsiz kuyu kazıyorsun. Bu iş tepeden inme bir iş Bu işin başında kim varsa  yetkililere sesleniyorum bu işle ilgilensinler  böyle bir şey yok. Her köyden kafana göre suyu al başka yere götür. Böyle bir şey yok. Benim köyümün de suya ihtiyacı var. Ben burası sit alanı diye köylüme kazdırmıyorum.”

ULVİ SAKARYA’YI ARADIM CEVAP VERMEDİ

Köylüm bana diyor ki bana kazdırmadın Ulviye niye kazdırdın? Ben ne yapım?  Ulvi  Sakarya’yı aradım bana cevap vermedi. Elmaları bana neredeysen bize bir uğra diyor. Ben niye sana uğrayacağım işin varsa sen bana uğrayacaksın.”

BURASI DİNGO’NUN AHIRI DEĞİL

“Burada yasal olmayan bir iş var başlı başına yasal değil. Ben  jandarma  ve Kaymakamlığa da bilgi verdim. Muhtarın haberi olmadan at oynatıyorlar Burası Dingo’nun ahırı değil. Burası benim mahallem.”

NEDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KEPÇELERİ BURADA ÇALIŞIYOR?

OSB Başkanı olabilirsin ama sen devlet değilsin, istediğin yerden istediğin suyu götüreceksin,  devletin( büyükşehir belediyesi)nin araçları çalışıyor buyurun bakın. Kiralık kepçeler var kiralık kepçe tutup çalıştırsınlar neden  Büyükşehir Belediyesinin kepçeleri burada çalışıyor? Bu izin kimden alındı?”

GAYRİMEŞRU İŞ YAPILIYOR

“İşçilere soruyorum burayı neden kazdınız diye Polatlı Ticaret Odası OSB’ye su götürüyoruz diyorlar. OSB’nin suyu nerede diye soruyorum buraya kuyu kazdık diyorlar. 50 fabrika susuzmuş benim köyümde su yok benim köyüme yetmiyor. O zaman bende bu kuyuyu alayım köye su vereyim. Burası tapulu alan kimsenin haberi olmadan sorulmadan sizin alınmadan yapılan gayrimeşru bir iş bu iş.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.