MUHTAR YAVAŞ MÜCADELESİNİ DEVAM ETTİRİYOR

Bu haber 23 Kasım 2022 saat 9:46 'de eklendi.

Basri Mahallesi arazisinde başlayan Üçpınar Mahallesine kadar gelen çalışma ile ilgili mücadelesini dürdüren Basri Mahalle Muhtarı Davut Yavaş “İzinsiz bu kadar kazı olur mu? Büyükşehir Belediyesi Polatlı Fen işlerinin makineleri hala çalışıyor, merayı da kazıp gidiyorlar” dedi.

Basri Mahalle Muhtarı Davut Yavaş, Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi tarafından Basri Mahallesi Hasanşıh Mevkiinde Yapılan kuyu sondajı ve  Basri mahallesi tapulu arazilerde yapılan su borusu hattı kazı çalışmasına  tepki göstermişti. Basın aracılığıyla Polatlı kamuoyuna açıklama yapan Muhtar Yavaş suç duyurusunda bulunuş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a seslenmişti. Devam eden ve Üçpınar Mahallesine kadar gelen çalışma ile ilgili mücadelesini dürdüren Davut Yavaş “İzinsiz bu kadar kazı olur mu? Büyükşehir Belediyesi Polatlı Fen işlerinin makineleri hala çalışıyor, merayı da kazıp gidiyorlar” dedi.

KONU YARGIDA

Basri Mahallesi Muhtarı Davut Yavaş olayı yargıya taşıyarak ilgili alanda yapılan çalışmaya ilişkin suç duyurusunda bulunarak yargı kararını beklemeye geçti. Yavaş, konu ile ilgili  şikayet dilekçelerini Polatlı Kaymakamlığı İlçe Tarım Müdürlüğüne de vererek gerekli çalışmaların başlatılmasını talep etti. Polatlı Kaymakamlığı Muhtar Yavaş’ın 08/11/2022 tarihli  izinsiz açılmış olan su kuyusu ile ilgili  dilekçesine istinaden Kaymakamlık, DSİ  5. Bölge müdürlüğü,  Polatlı İlçe Jandarma Komutanlığı ve Sakarya Meydan Muharebesi Milli Park müdürlüğüne  gereken işlemin yapılması ve işlem sonucu bilgi verilmesi hususunda yazı gönderdi. Muhtar Yavaş’ın kamuoyuna  açıklamasının ardından iki gün sonra ilgili alanda çalışma yapan ABB ye ait iş makineleri geri çekilmişti. Muhtar Yavaş, ABB ye ait iş makinesinin yeniden  22 kasım 2022 tarihinde çalışma yaptığını açıkladı.

YAVAŞ: BÜYÜKŞEHİRE AİT İŞ MAKİNELERİ HALA ÇALIŞIYOR

Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi Yönetimince başlatılan “Su” hattı kazı ve boru döşeme işi Basri mahallesi arazilerinin  su deposuna bağlanmak üzere su boruları hattının kazı çalışması Üçpınar mevkiine geldi. ABB Polatlı Fen işleri şefliğine ait iş makinesi Üçpınar Mahallesi hazine arazisinde kazı yapmaya başladı. Polatlı istikametine gelen yolun sağ tarafında döşenmiş ve hala döşenmeye devam eden çalışmada Basri Mahalle Muhtarı Davut Yavaş, 22 Kasım 2022 tarihinde ilgili bölgede izinsiz kazı çalışmalarının devam ettiğini belirterek Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Fen İşleri Şefliğine ait makinenin de hala kazı çalışması yaptığını kamuoyuna duyurdu.

BU İŞ BÖYLE NEREYE KADAR GİDECEK?

Basri Mahalle Muhtarı Davut Yavaş, “Suç duyurusunda bulunduğumuz halde  Büyükşehir Belediyesi fen işlerinin kepçeleri halen çalışıyor. Müracatlarımızı yaptık bize bir sonuç verilmedi. Bu iş böyle nereye kadar gidecek? İzinsiz  bu kadar kazı olur mu? Büyükşehir Belediyesi Polatlı Fen işlerinin makineleri hala çalışıyor, merayı da kazıp gidiyorlar.” dedi. Muhtar Yavaş’ın Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne verdiği dilekçeye istinaden, İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince ilgili alanda keşif yaptığı  öğrenilirken, tespit ve keşif raporu sonucu bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.