Katıldığı canlı yayında hakkındaki iddialara yanıt veren Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kimse montajcılara inanmasın. Bu ahlaksızlıktır. Bu ahlaksızlıklarla mücadele etmek her vatanseverin görevidir. Montajcılar iftiralar atarlar, Türkiye'nin buradan çıkması lazım ve kesinlikle çıkaracağız. Ahlaksız yapıları açığa çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

Seçimi kaybetti ama o şehirleri kazandı! İşte Kılıçdaroğlu oylarının en yüksek olduğu iller Seçimi kaybetti ama o şehirleri kazandı! İşte Kılıçdaroğlu oylarının en yüksek olduğu iller

“Türkiye ikiye bölünmüş vaziyette”

Kılıçdaroğlu, gündeme ve seçime dair değerlendirmede ise, “Türkiye ikiye bölünmüş vaziyette. Bir tarafta kadın erkek eşitliğini savunanlar, diğer tarafta kadını değersiz görenler var. Bir tarafta demokrasi isteyenler, diğer tarafta demokrasi isteyenler. Hayatın her alanında farklılaşmayı görebiliriz. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir tablo yok” şeklinde konuştu.

“Türkiye'nin yalnızlaştığını anlatıyoruz”

“Biz dilimizin döndüğü kadar anlatmaya çalışıyoruz. Yoksulluğun buradan kaynaklandığını anlatıyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, şu ifadelerle devam etti: “Türkiye'nin yalnızlaştığını anlatıyoruz. Düne kadar hakaret ettiklerini kişinin ayağına gittiğini görüyoruz. Bunlara tanık oluyoruz. Bütün bunlardan çıkışın yolu sandık olacak. Her vatandaşımın pazar günü gidip oy kullanmasını ve sayımını izlemesini istiyoruz” dedi.