Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP'nin 8. genel başkanı olarak seçilen Özgür Özel'i tebrik etti. CHP 38. Olağan Kurultayı'nda 81 ilden gelen bin 367 kurultay delegesi, Cumhuriyet’in ve partinin 100. yılında yeni genel başkanı ve yeni parti yönetimi seçimi gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel olarak belirlendi. Özgür Özel, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk siyasi partisi CHP'nin Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Deniz Baykal, Hikmet Çetin, Altan Öymen ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sonra 8. Genel Başkan olarak kayda geçti.

İkinci tura kalan seçimde saat 03.00 doğru Divan Başkanı Ekrem İmamoğlu kürsüye gelerek, CHP’nin yeni Genel Başkanı’nı açıkladı. Özgür Özel, 812 oy alarak genel başkan olurken, Kılıçdaroğlu ise 536 oy aldı.
MUHARREM İNCE TEBRİK MESAJI YAYIMLADI

Özgür Özel'e çok sayıda siyasi lider ve isim de tebrik mesajı yayımladı. Bu isimlerden biri de Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce oldu.

Sosyal medya platformu X hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan İnce, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı görevine seçilen Sayın Özgür Özel'i tebrik ediyor, başarılar diliyorum" diye açıklamada bulundu

"ATATÜRK GELSE KURULTAY ŞANSI ZOR OLUR"

Özgür Özel'in CHP Genel Başkanı seçilmesinden sonra; İnce'nin 'Atatürk gelse kurultay şansı zor olur' sözleri yeniden gündeme oturdu. İnce daha önce, İsmail Saymaz'a verdiği bir röportajda CHP'deki değişim çağrıları ile ilgili fikir beyan etmiş, "Atatürk gelse kurultay şansı zor olur. Yapı dönüştürüldü çünkü. Kakofoni devam ettiği sürece büyükşehirler de kaybedilir" diye konuşmuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ile Bir Araya Geldi! CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ile Bir Araya Geldi!