CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Meclis grup toplantısında yaptığı çağrı sonrasında dikkatler, Kılıçdaroğlu döneminde ayrılan ya da ihraç edilen isimlere çevrildi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP'ye dönmek istediği belirtilirken, Muharrem İnce'nin de partiye dönüşü için girişimleri olduğu iddiaları ortaya atıldı.

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, söylentilerle ilgili ilk kez konuştuğu bir röportajda, partisini kapatıp CHP'ye katılacağı iddialarına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“NE DÜŞÜNCEM NE DE TEKLİF VAR”

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Muharrem İnce’nin açıklamaları şu şekilde:

“Ne benim CHP'ye girmek gibi bir düşüncem var, ne de böyle bir teklif var. Ben, şimdi Memleket Partisi'nin genel başkanıyım. Bu partinin de yetkili kurulları var. Ne karar alacaksak yetkili kurullarımızda alırız. Pazar günü gündemimiz yerel seçimlere nasıl gireceğimiz konusu olacak. Seçimlere nasıl gireceğimizi konuşacağız. Biz, Memleket Partisi olarak seçime tek başımıza girecekmiş gibi kararımızı alacağız.”

İnce, “Yerel seçimlerde ittifak yapacak mısınız?” sorusunu ise şöyle cevapladı:

İYİ Parti sözcüsü Zorlu'dan seçim açıklaması! İYİ Parti sözcüsü Zorlu'dan seçim açıklaması!

“Seçimlere tek başımıza gireceğiz. Ama bizimle ittifak yapmak isteyen kim olacak onu bilmiyorum. Onu göreceğiz. İttifak yapmak isterlerse elbette biz ‘ilkeli ittifaklara' açığız. Çıkar ittifakına değil, ilkeli ittifaklara açığız.”