Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne yapılan yeni atama ile birlikte kamuoyunun dikkati, yeni İSG müdürü Muhammet Fatih Bilal Alodalı'ya çevrildi. Özellikle kimliği ve kariyeri merak edilen Alodalı, çalışma hayatındaki önemli görevlerle tanınıyor. Peki, Muhammet Fatih Bilal Alodalı kimdir? Muhammet Fatih Bilal Alodalı kaç yaşında, nereli?

Gülseren Ceylan kimdir? Mehmet Ali Erbil'in sevgilisi Gülseren Ceylan kaç yaşında ne iş yapıyor? Gülseren Ceylan kimdir? Mehmet Ali Erbil'in sevgilisi Gülseren Ceylan kaç yaşında ne iş yapıyor?

Muhammet Fatih Bilal Alodalı Kimdir?

Muhammet Fatih Bilal Alodalı, 18 Ağustos 1976 tarihinde Karaman'da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına Karaman Gazi İlkokulu'nda başlayan Alodalı, ortaokul ve lise eğitimini ise Karaman İmam-Hatip Lisesi'nde tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamlayan Alodalı, yüksek lisansını yine aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında "Küreselleşmenin Türk Kamu Yönetimine Etkileri" başlıklı teziyle bitirmiştir. Doktora eğitimini ise Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında "Osmanlı Yönetim Geleneğinde Adâletnâmeler" başlıklı teziyle tamamlamıştır. Kamu Yönetimi alanında Doçent ve Profesör ünvanına sahip olan Alodalı, akademik kariyerine de oldukça yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği yapan Alodalı, aynı zamanda Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, Yönetim Tarihi ve Kamu Politikası alanlarında birçok kongre, panel ve çalıştaya katılmış ve birçok makale ve çalışmaya imza atmıştır. Muhammet Fatih Bilal Alodalı, evli ve üç çocuk babasıdır.

Muhammet Fatih Bilal Alodalı'nın İSG Genel Müdürlüğü'ne atanması, çalışma hayatındaki başarıları ve bilgi birikimiyle dikkat çeken bir ismin bu önemli göreve getirilmesi olarak değerlendiriliyor.