Bursa'da Müge Anlı'nın da programına konu olan ve 47 gün boyunca kayıp olan 22 yaşındaki Nevrigül Alan'ın cesedi, zeytin bahçesinde bulundu. Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerçekleştirilen detaylı araştırma sonucunda, eşinden ayrılan ve psikolojik sorunlar yaşayan 2 çocuk annesinin intihar ederek yaşamına son verdiği kesinleşti. Savcılık, DNA testleri, genç kadına ait malzemelerdeki bulgular ve tanık ifadeleri doğrultusunda bu sonuca ulaştı. Müge Anlı'nın programında günlerce tartışılan olayın ardındaki sır perdeside böylelikle aralanmış oldu.

nevrigül

Otopsi İntiharı Kesinleştirdi!

FETÖ soruşturmasında gözaltı sayısı artıyor FETÖ soruşturmasında gözaltı sayısı artıyor

Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı, Nevrigül Alan'ın ölümüne dair yürütülen soruşturmayı sonuçlandırdı. Yapılan otopsi sonuçlarından elde edilen delillerin incelenmesi ve DNA testleri, olayın bir intihar olduğunu ortaya çıkardı. Savcılık, Alan'ın cesedinden alınan DNA örneklerini inceledi ve geniş kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdi. Buna karşın cesedin bulunduğu bölgede başka bir kişiye ait DNA izine rastlanmazken, otopsi sonuçları intihar ettiği sonucuna varıldı. Otopsi sırasında olaya bakan savcının özel olarak girdiği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Psikolojik Sorunlar Nedeni ile İntihar Etmiş

Ceset çevresindeki detaylı incelemede, Nevrigül Alan'ın terliklerinin incelendiği, çantanın hayvanlar tarafından sürüklendiği izlere rastlanırken olay yerinde bulunan çanta, cep telefonları, kol çantası, çakmak, şarj aleti, kulaklık, toka, para, ilaç ve alkol şişeleri titiz bir biçimde inceleme kapsamına alındı. Telefon kayıtları incelendiğinde, boşanma sürecindeki eşi Fevzi Alan'a psikolojik sorunları ve intihar eğiliminde olduğuna dair mesajlar attığı ve bir intihar mektubu bıraktığı da kaydedildi.

Yapılan detaylı araştırmalar sonucunda, Nevrigül Alan'ın intihar ettiği gerçeği ortaya çıktı. Genç kadının bunalım içinde olduğunu ifade eden yakınları ve cinayet masası dedektifleriyle olay yeri inceleme şube müdürlüğü kriminal dedektiflerinin tespitleri, bu sonucu destekledi.