Ankara'nın Mamak ilçesinde evinin garajında saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden 23 yaşındaki Selim Yalçınkaya'nın ailesi, saldırganın kimliğini bulmak amacıyla Müge Anlı ile Tatlı Sert programına konuk oldu. Olay, 11 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleşti.

10 yıl sonra ekranlara döndü: Özgü Namal rolü için tesettüre girdi! 10 yıl sonra ekranlara döndü: Özgü Namal rolü için tesettüre girdi!

Müge Anlı’da Selim Yalçınkaya cinayetinde gelişme O kişi sanık sıfatıyla hakim karşısına çıkacak! (3)

NE OLMUŞTU?

Ekinleri çuvallamak için garaja girdiği sırada saldırıya uğrayan Yalçınkaya'nın ertesi gününden haber alınamayınca, endişe içinde olan anne, 2 yaşındaki çocuğuyla birlikte arama çalışmalarına başladı. Sabah saat 08:00 civarında başlayan arama sırasında, garajın ışığının yanık olduğunu fark eden anne, içeri girdiğinde yerde yatan Selim Yalçınkaya'nın cansız bedeniyle karşılaştı. Acılı anne, 2 yaşındaki çocuğuyla birlikte olay yerini bulduğunda büyük bir şok yaşayarak ara ara ağlamaktan ve sinir krizleri geçirmekten kendini alamadı.

Garajında ekinleri çuvallamak için bulunan genç Selim Yalçınkaya'nın, arkasından gelen kişi ya da kişiler tarafından kalleşçe başına vurularak öldürüldüğü belirlendi. Ailenin iddiasına göre, oğullarının başını, eski eşinin yaktığı öne sürüldü. Aile, oğullarını evliliği süresince sık sık aldattığını iddia ettiği eski eşin, bu sebeple cezaevine girmesine neden olduğunu öne sürdü. Görüştüğü iddia edilen gelinle babası arasında çıkan tartışmanın gerginleşerek silahlı bir kavgaya dönüştüğü ifade edildi.

Müge Anlı’da Selim Yalçınkaya cinayetinde gelişme O kişi sanık sıfatıyla hakim karşısına çıkacak! (1)

SANIK SIFATIYLA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Son dakika gelişmesine göre 14 Kasım 2023 günü Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Selim Yalçınkaya cinayetine ilişkin yaşanan haberde ise Selim Yalçınkaya’nın arkadaşı Emre Yaş, sanık sıfatıyla hakim karşısına çıkacak. Emre Yaş’ın ifadesine göre ise Selim Yalçınkaya’nın öldürüldüğü gece Emre Yaş’ta o garajdaydı.