Müge Anlı ile Tatlı Sert programında yorumlarıyla tanınan Prof. Dr. Mehmet Şevki Sözen, tıp ve adli tıp alanındaki uzmanlığıyla izleyicilerden büyük beğeni topluyor. Peki, Müge Anlı Şevki Hoca kimdir eşi kim? Şevki Sözen kaç yaşında, eşi nereli? İşte mera kedilenler...

Şevki Hoca kimdir

Prof. Dr. Mehmet Şevki Sözen, 1963 yılında Afganistan'ın başkenti Kabil'de doğdu.Baba tarafından Makedonya asıllı olan Sözen, ilkokulu Ataköy İlköğretim Okulu'nda, liseyi ise Saint Benoit Fransız Lisesi'nde tamamladı.Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde aldı.Mezuniyetinin ardından Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu'nda çalışmaya başladı.Daha sonra İstanbul Üniversitesi'nde Adli Tıp Uzmanlığı Eğitimi'ni tamamladı.Eğitim hayatına Amerika Birleşik Devletleri'nde Rutgers Üniversitesi'nde devam etti ve Adli Tıp Doçentliği unvanını aldı.Son olarak da Adli Tıp Profesörü ünvanını aldı.

Mesleki Kariyeri:

  • 1987 yılında asistan olarak iş hayatına atılan Prof. Dr. Şevki Sözen, 1990-1991 yılları arasında Yedek Subay olarak Gülhane Askeri Tıp Akademisi Patoloji Anabilim Dalı'nda askerlik görevini yaptı.
  • Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde adli tıp uzmanı, doçent ve profesör olarak görev aldı.
  • 2001-2003 yılları arasında Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.
  • Halen İstanbul Tıp Fakültesi'nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Diğer Bilgiler:

  • Evli ve bir çocuk babası olan Prof. Dr. Şevki Sözen, çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.
  • Tiyatro ile oldukça ilgili olan Sözen, aynı zamanda aile içi şiddet, cinsel saldırılar ve çocuk istismarı konularında danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Şevki Sözen kaç yaşında?

Şevki Sözen 1963'de doğmuştur ve 2024 yılında 61 yaşındadır.

Okan Buruk'un eski eşi Nihan Akkuş kimdir ne zaman boşandı? Okan Buruk'un eski eşi Nihan Akkuş kimdir ne zaman boşandı?

Şevki Sözen nereli?

Şevki Sözen aslen Makedonyalıdır.