Müftülük şubat ayı toplantısını yaptı

Bu haber 22 Şubat 2020 saat 9:03 'de eklendi.

Polatlı 13 Eylül Kültür Merkezinde Polatlı İlçe Müftülüğü Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı ve Ankara İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın katılımlarıyla 2020 yılı Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi.
POLATLI MÜFTÜLÜĞÜ TOPLANTISINI YAPTI
Polatlı İlçe Müftülüğü Şubat ayı mutat personel toplantısını 13 Eylül Kültür Merkezi’nde yaptı. İlçe Müftülüğü Şubat ayı mutat personel toplantısına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, Ankara İl Müftüsü Yusuf Doğan, Polatlı İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri ve tüm personel katıldı.
AYLIK ÇALIŞMALARINI VE HEDEFLERİ AKTARILDI
Kura Hafız Şıh Mehmet Emektar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantının açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri yaptı. Sakarya Meydan Muharebesinin kazanıldığı şehitler diyarı Polatlı’mıza hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Cihangeri İlçe Müftülüğünün aylık çalışmalarını ve hedeflerini aktardı.
CİHANGERİ: GÖNÜLLERE DOKUNARAK ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ
Toplantı sırasında konuşmasına devam eden Polatlı İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri; “İlçe müftülüğü olarak 4-6 yaş, gündüzlü, yatılı ve hafızlık kurslarımızla, gençliğe değer çalışmalarımızla, cami ve mescitlerimizle tam kapasiteyle gönüllere dokunarak faaliyetlerimize devam ediyoruz” dedi.
DOĞAN: EMANETİ TOPLUM YARARINA EN GÜZEL ŞEKİLDE YAPMAKLA
MÜKELLEFİZ
13 Eylül Kültür Merkezinde yapılan Polatlı İlçe Müftülüğü Şubat ayı mutat personel toplantısında Ankara İl Müftüsü Yusuf Doğan, “kimliğimiz, vizyonumuz ve misyonumuz” konulu sunumlarını yaptı. İl müftüsü Doğan; “Öğrenen, özverili, özgüvenli, önder ve örnek olan personelimiz toplumu dini ve ahlaki yönden aydınlatmaktadır.
Bu doğrultuda üzerimize yüklenen emaneti toplum yararına en güzel şekilde yapmakla mükellefiz” ifadelerini kullanarak cümlesini sonlandırdı.
TIRAŞÇI, DİN HİZMETİNİN ÖNEMİNİ VE GÜZELLİKLERİNİ HATIRLATTI
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı; Polatlı Müftülüğünün çalışmalarını tebrik ederek sözlerine başladı. Din hizmetinin önemini ve güzelliklerini hatırlatan Tıraşçı, sözü güzel söylemenin önemini ve çalışmanın devamlı olması gerektiğini, sorumluluğumuzun ağır olduğunu, zor olduğunu ancak her zorluğun yanında bir kolaylığın olduğunu hatırlattı. Devletimizin bizlere yüklediği vazifemizi layıkıyla yapmak için bilgili, donanımlı, disiplinli, adil, ahlaklı, sevgiyi kuşanmış, nezaketli ve fedakâr olmamız gerektiğini hatırlatan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı Tıraşçı, bütün çalışmalarımızda samimiyeti elden bırakamayız diyerek sözlerini tamamladı.
KAYMAKAM TUNÇER ZİYARET EDİLDİ
İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri; İl Müftüsü Yusuf Doğan ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı’nın katılımlarından dolayı personellerin duyduğu memnuniyeti ifade ederek Polatlı adına teşekkür etti.
Daha sonra, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı ve ilçe Müftüsü Hayri Cihangeri, yakın zamanda babası vefat eden Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer’ e taziye ve nezaket ziyaretinde bulundular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.