Milli Savunma Bakanlığı (MSB), resmi sosyal medya hesabı üzerinden Kuzey Irak'ta gerçekleşen operasyonlara dair önemli bir paylaşımda bulundu. Bakanlık, PKK'lı teröristlerin köylerdeki mühimmat depolarını patlattığını ve sivilleri kalkan olarak kullanarak Türk birliklerine saldırdığını belirtti.

Msb Terör Örgütü Pkk Dergele Köyünü Ateşe Verdi (2)

Denizde kaybolan 13 yaşındaki çocuğu arama çalışmalarına ara verildi Denizde kaybolan 13 yaşındaki çocuğu arama çalışmalarına ara verildi

MSB'nin açıklamasına göre, PKK'lı teröristler Kuzey Irak'taki köylere girerek sivilleri kalkan yaparak Türk birliklerine havan atışları ile saldırıda bulundu. Teröristlerin yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe verdiklerini belirten bakanlık, bu saldırıların ardından mühimmat depolarını da havaya uçurduklarını açıkladı.

"DERGELE KÖYÜ TAMAMEN ATEŞE VERİLDİ"

Teröristlerin köylülerin hayatını hiçe sayarak mühimmat depolarını patlattığını ifade eden bakanlık, Dergele köyünün ise tamamen ateşe verildiğini bildirdi. MSB,  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin masum sivillere, çevreye ve doğaya zarar vermemek için operasyonlarına dikkatli bir şekilde devam ettiğini vurguladı. MSB'den konuya dair yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Her türlü alçakça plana rağmen kaçacak yerleri olmadığını anlayan PKK’lı teröristler, şimdi de Dergele ve Miska köylerindeki mühimmat depolarını havaya uçurdu. Köylülerin hayatını hiçe sayarak köy içindeki mühimmat depolarını patlatan teröristler, Dergele köyünü ise tamamen ateşe verdi."
 MSB'nın yaptığı paylaşımda, teröristlerin ne yaparlarsa yapsınlar kendilerini bekleyen sondan kurtulamayacakları vurgulandı.


 

Kaynak: HABER MERKEZİ