Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadelesine ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Irak’ın kuzeyindeki Hakurk, Gara ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgelerinde tespit ettiği 10 PKK’lı terörist ile Suriye’nin kuzeyindeki Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerinde belirlenen 7 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hâle getirdiği ifade edildi.

Bu operasyonlarla, terör örgütlerine karşı kararlı bir mücadele yürütüldüğü ve terörist unsurların etkisiz hâle getirilmesinin devam ettiği belirtildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin, ülke içinde ve sınır ötesinde terörle mücadeledeki kararlılığı ve etkinliği vurgulanarak, teröristlere karşı operasyonların devam edeceği bildirildi.

Kaçakçılara şok operasyon! Milyon liralık kaçak telefon ele geçirildi Kaçakçılara şok operasyon! Milyon liralık kaçak telefon ele geçirildi

Türkiye'nin terörle mücadelesinde, güvenlik güçlerinin azim ve kararlılığının önemli bir rol oynadığı ve halkın desteğiyle terörle mücadelenin başarılı bir şekilde sürdürüldüğü vurgulandı.

İHA