Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Ankara'da Mourinho ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, Portekizli efsane teknik direktör Jose Mourinho'nun İstanbul'a geliş tarihini açıkladı.

A Milli Erkek Hentbol Takımı İran'ı devirdi A Milli Erkek Hentbol Takımı İran'ı devirdi

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin mevcut durumu ve geleceği hakkında şunları söyledi:

Aziz Yildirim Liste

"Sayın başkan, 'Ben olduğum müddetçe Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar' dedi. Bunu söyledikten sonra Fenerbahçe'yi ne kadar severseniz sevin ayrılmanız gerekirdi. Çünkü Fenerbahçe'ye zarar vereceksiniz. Fenerbahçe, siyaset üstüdür. Sadece Kadıköy'ün değil, Türkiye'nin takımıdır.

Devleti ve hükümeti ayırmamız lazım. Mücadele edeceksek; devletle değil, hükümetle etmeliyiz. Onlar da gelip geçicidir. 2011'de bize yapılan kumpas için manevi kayıplarımızı kimse geri veremez ama maddi kayıplarımızı devlet bize vermeye mecburdur. Mourinho imzayı attı. Gelmeme durumu yok. 3 yıllığına göreve geliyoruz, hocamız da 3 yıllığına Mourinho'dur. Önümüzdeki hafta Mourinho'yu İstanbul'a getireceğim."

Mourinho Fenerbahce

Bu açıklama, Fenerbahçe camiasında büyük heyecan yaratırken, Mourinho'nun gelişinin takıma yeni bir ivme kazandırması bekleniyor.

Aziz Yıldırım, Mourinho'nun gelmesiyle birlikte Fenerbahçe'nin yeni bir döneme gireceğini ve şampiyonluk mücadelesinde daha güçlü bir konumda olacağını vurguladı.

Editör: Öykü Karabacak