MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Konyaspor yenilgisi sonrasında bir açıklama yaptı. Belözoğlu, “Aynı problemlerimiz devam ediyor. Temas ve bitiricilikle alakalı bizim 4 aydır gördüğümüz problemlerimiz var. Bunları düzeltmek için çalışacağız” diye konuştu.

"RAKİBİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRDÜK"

MKE Ankaragücü Trendyol Süper Ligi’nin 25. haftasında deplasmanda karşılaştığı Konyaspor’a 1-0’lık skorla mağlup düştü. Maç sonrasında gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, “Maçın başı ve ortalarına doğru ilk yarının ortalarına doğru rakibin ekmeğine biraz yağ sürdük. Çok basit toplar kaptırdık. Özellikle ön bölgedeki oyuncularımız. Buna binaen rakibinde da istediği buydu zaten. O merkezde kaptırılan toplarla Konyaspor ceza sahasına inmeye çalışan bir takım. Bunlar da uzun zamandır kazanmıyorlardı. Taraftarların önünde bu yakalamak istediler ve 1-0’ı yakaladıktan sonra da biz örtmeye çalıştık. 

TEMAS VE BİTİRİCİLİKLE ALAKALI 4 AYDIR SORUN VAR

İlk yarıda hantal bir oyun vardı. Bence ikinci yarıda nispeten daha hareketlendirdik oyunu. Ceza sahasına indik. Pozisyonlara girdiğimizi düşünüyorum. İlk yarıda da hatta maçın 2. dakikası da dahil olmak üzere. Pozisyonlara girdik. Aynı problemlerimiz devam ediyor. Temas ve bitiricilikle alakalı bizim 4 aydır gördüğümüz problemlerimiz var. Bunları düzeltmek için çalışacağız. Konyaspor'u tebrik ederim. Ligde hiçbir maç kolay değil. Bu saatten sonra da bizim adımıza da her maç ayrı ayrı değerlendirmemiz gereken zorlukta geçecek gibi görünüyor” diye konuştu.

Beşiktaş, İstanbulspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor Beşiktaş, İstanbulspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor


Teknik direktör Emre Belözoğlu, tartışmalı penaltı pozisyonu hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Ankaragücü çok büyük bir camia. Ben buraya geldikten sonra bunu net bir şekilde daha iyi anladım. Camiam adına çok üzgünüm. Bu yaşatılan süreçten dolayı da üzgünüm. Hakemler adına da çok üzgünüm. Kendilerini bu pozisyona sokuyorlar. Bu kadar net verilmemesinin arkasında hiçbir şey aranamayacak kadar çok bariz bir hata."