Süper Lig ve Ankara'nın gözde takımlarından olan MKE Ankaragücü, çevre sorumluluğu üstlenmek, iklim değişikliğinin etkisini azaltmak, yeşil kalkınma için dönüşümü teşvik etmek ve sürdürülebilirliği sağlamak için Ankara Üniversitesi ile çevre protokolü imzaladı. Eryaman Stadyumu'nda gerçekleştirilen imza törenine, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, kulüp ve üniversiteden yöneticiler katıldı.

Akyurt’un bilinen en eski tarihi: Balıkhisar Höyüğü Akyurt’un bilinen en eski tarihi: Balıkhisar Höyüğü

MKE Ankaragücü ile Ankara Üniversitesi arasında çevre protokolü imzalandı

MKE Ankaragücü imzalanan protokolü resmi internet sitesinden duyurdu. Başkent ekibi imzalanan protokolle ilgili şu ifadeleri paylaştı;

"Yönetimi, futbolcusu, taraftarı ile birlikte büyük Ankaragücü ailesi ülkemizde daha fazla çevre sorumluluğu üstlenmek, iklim değişikliğinin etkisini azaltmak, yeşil kalkınma için dönüşümü teşvik etmek ve sürdürülebilirliği sağlamak için faaliyetlerini artıracak.Ülkemizin taraf olduğu iklim anlaşmalarında, yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için katkı sağlayacak ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için çabalayacak. Bu kapsamda iklim eylemi için eğitimlerle farkındalığı artıracak, sürdürülebilir ve sorumlu tüketimi teşvik edecek, iletişim yoluyla iklim eylemi için savunuculuk yapacak.Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadelesine, Yeşil Kalkınma ve 2053 Net Sıfır Emisyon hedeflerine katkıda bulunmak için çalışacak. Büyük Ankaragücü ailesi daha sürdürülebilir bir dünya, yaşanabilir bir çevre ve iklim için Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olan Ankara Üniversitesi ile birlikte çalışacak.Daha sürdürülebilir bir dünya, yaşanabilir bir çevre ve iklim için birlikte daha güçlüyüz."