MİT tarafından terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonlarda yeni bir gelişme yaşandı. Irak'ın kuzeyindeki Gara'da düzenlenen operasyonla, PKK/KCK'nın sözde iletişim sorumlusu Emre Şahin etkisiz hale getirildi.

Örgütün haberleşme sisteminde kullanılan programları yazan "Rodi" kod adlı Emre Şahin'in Irak/Gare alanına geçtiğini tespit eden MİT, Irak/Gara'da görevli saha ajanlarını Şahin'in faaliyet alanına sızmak için özel özel olarak görevlendirdi.

Ankara'da tacizci okul müdürünün cezası belli oldu! Ankara'da tacizci okul müdürünün cezası belli oldu!

GİZLİ HABERLEŞME YÖNTEMİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORDU

Örgütün iletişim altyapısını kuran ve işleyişinden sorumlu olan Emre Şahin'in ayrıca Murat Karayılan'a bağlı olarak örgütün gizli haberleşme yöntemleri üzerine çalıştığı biliniyordu.

Emre Şahin, öncelikli etkisiz hale getirilecek kritik hedefler listesine dâhil edilmesinin ardından harekete geçen saha ajanları haberleşme altyapısına zarar verilerek, arızanın giderilmesi için Emre Şahin'in görevlendirilmesi sağlandı.

MİT, yaşanan arızayı gidermek için intikal eden Emre Şahin'i başarılı bir operasyonla korumasıyla birlikte etkisiz hale getirdi.