Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadelesi hem yurtiçi hemde yurtdışında devam ediyor. Kahraman komandolarımız ve MİT tarafından yapılan Kahramanlar-50 operasyonu kapsamında Gri kategoride yer alan ‘Demhat Eylül’ kod adlı Hasip Şimşek ve ‘Memo’ kod adlı Mehmet Akalan adlı teröristler, silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi.

Ekran Görüntüsü 2024 02 13 124216

Konuya ilişkin açıklamayı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya resmi sosyal medya hesaplarından yaptı. Bakan Yerlikaya yaptığı paylaşımda, ‘’ ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI, KALMAYACAK Diyarbakır ili Lice ilçesinde gerçekleştirilen “KAHRAMANLAR-50" Operasyonunda; 1’i GRİ Kategoride olan toplam 2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi.

Diyarbakır ili Lice ilçesinde İl Jandarma Komutanlığımız ve MİT Başkanlığınca yürütülen ortak çalışmalar sonucu gerçekleştirilen “KAHRAMANLAR-50” Operasyonu kapsamında; komandolarımız, güvenlik korucu timlerimiz ve J-SİHA desteğiyle teröristler arasında sıcak temas sağlandı.

Ekran Görüntüsü 2024 02 13 124254

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 26 şüpheli hakkında işlem yapıldığını duyurdu! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 26 şüpheli hakkında işlem yapıldığını duyurdu!

İçişleri Bakanlığı terörden arananlar listesinde

GRİ kategoride yer alan Demhat Eylül kod adlı Hasip Şimşek ve Memo kod adlı Mehmet Akalan adlı teröristler silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi. Ayrıca Teröristlere yardım ve yataklık yaptığı belirlenen 2 şüpheli de gözaltına alındı.

Ekran Görüntüsü 2024 02 13 124323

Terörist Hasip Şimşek'in katıldığı eylemler; Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı 3 polis memuru, 2 sivil vatandaşın ŞEHİT edilmesi ve 217 vatandaşımızın YARALANMASI olayı, Diyarbakır ili Hani ilçesi, Hani-Topçular karayolunda bir grup terörist tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda 1 Askeri Personel ve 1 Gönüllü Güvenlik Korucusunun ŞEHİT edilmesi, Diyarbakır ili Hani/Topçular Jandarma Krk.K.lığı sorumluluk alanında Yukarıturalı Köyü Yol Ayrımında icra edilen Şok YKN faaliyeti esnasında, bir grup terörist tarafından yapılan silahlı saldırı sonucunda 1 Güvenlik Korucusu ŞEHİT edilmesi olaylarının faillerinden biri olduğu tespit edildi.

Ekran Görüntüsü 2024 02 13 124349

Mehmet Akalan adlı teröristin katıldığı eylemlerin ise; Diyarbakır ili Yenişehir İlçesinde 6 adet EYP atılma olayı, Diyarbakır/Yenişehir Şehitler Polis Merkezi Amirliği önünde bekleyen zırhlı polis aracına yönelik el bombası atılması ve tabanca ile ateş açılması, Diyarbakır/Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesinde Yenişehir Belediyesine ait aracın kundaklanması olaylarının faillerinden biri olduğu tespit edildi. Operasyonu gerçekleştiren MİT Mensuplarımızı ve Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin’’ ifadeleri ile paylaşımda bulundu.

İHA