MİNİK ÖĞRENCİLERDEN COŞKULU İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMASI

Bu haber 16 Eylül 2022 saat 13:11 'de eklendi.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı ilköğretim haftası dolayısı ile dün Şehitlik İlkokulunda kutlama etkinliği düzenlendi. Kutlama etkinliğine; Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Tekeli, İlçe Emniyet Müdürü Murat Güneş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Erkan Çinar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmralı Kaloç, Belediye Meclis Üyeleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, protokol konuşmaları, öğrencilerin şiir okumaları, koro performansları, ‘Türkiyem’ dans gösterileri ve daha birçok eğlenceli etkinlikle devam etti. Program, Türk Bayrağı desenli balonların göğe uçurulması ile sona erdi. Programın ardından Kaymakam Bulacak ve beraberindekiler okulun öğretmenler odasında okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

ERGAN: İLKÖĞRETİM HAFTAMIZ KUTLU OLSUN

İlköğretim Haftası kutlama programının açılış konuşmasını yapan Şehitlik İlkokulu Müdiresi Bahtınur Ergan, günün anlam ve önemine ilişkin şunları söyledi: “Okullarımızın açıldığı ilk haftayı, İlköğretim Haftası olarak kutluyoruz. Şu anda hepimiz, yeni bir öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içindeyiz. Okul bizim ikinci evimizdir. Beraber yaşamayı, sevgiyi, dostluğu ve arkadaşlığı burada öğreniyoruz. Öğrendiğimiz bilgiler yanında, oynadığımız oyunlar ve söylediğimiz şarkılarla hoşça vakit geçiriyor, ortak sevinçler paylaşıyoruz. Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, okuma yazma öğrenmekle başlar. Daha sonra öğrendiklerimizle ise, iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan ayırır ve bugünkü dünyanın ulaştığı bilgi birikimini elde ederiz. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür. Yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmanız dileği ile İlköğretim Haftamız kutlu olsun.”

KALOÇ: DERSLERİNİZDE BAŞARILI OLMANIZI DİLİYORUM

Sonrasında konuşan Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürü İmralı Kaloç, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün yeni bir eğitim-öğretim mutluluğu içerisindeyiz. Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Türk Eğitim sistemimiz; tüm vatandaşlarımızı, Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan “Fikri hür, vicdanı hur, irfanı hur nesillerin, dengeli ve düzgün bir karaktere sahip olmasını, aynı zamanda iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi” görevini üstlenmiştir. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” Bu bağlamda okullarımızda en önemli hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimlerine öncülük edip milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir. Değerli Öğretmenler, Heykeltıraş mermere ne öğretmen de çocuğa odur. Sizler, öğrencilerimizin önce yüreğine, sonra aklına dokunan, okulu ve okumayı sevdiren birer rehbersiniz. Özverili çalışmalarınızla onları bilgi, beceri, tutum ve değerlerle donatacağınıza inancımız tamdır. Bu zor fakat kutsal görevinizde hepinize başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir eğitim öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum. Sevgili Öğrenciler, Halk ozanımız Aşık Veysel bir şiirinde okulun önemini dile getirirken şöyle diyor: Dünyanın en zengin aklını gördüm. Sermayesini sordum, Dedi ki: Oku! Sizlerin de gözlerinde, okula başlamanın heyecanını, sevincini, ışıltısını görüyor, bu ışıltıyı hiç kaybetmemenizi diliyorum. Okul, sizin ikinci eviniz; öğretmen ve arkadaşlarınız ise ikinci ailenizdir. Bu yeni eğitim ve öğretim yılında da arkadaşlarınızla ve öğretmenlerinizle hep birlikte çok güzel bir yıl geçirmenizi ve derslerinizde başarılı olmanızı diliyorum.”

“SİZİN ÇOCUKLARINIZ, BİZİM ÇOCUKLARIMIZDIR”

“Bugün, çocuklarınızı okulla buluşturmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımızdır. Biliyoruz ki “Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir.” Sizlerle bizlerin paylaştığı aynı duygu çocuklarımızı güzel bir geleceğe hazırlamaktır. Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı hayata beraberce hazırlayacağız. Eğitim öğretim sürecinde sizlerin de desteklerinizi yanınızda görmekten mutluluk duyarız.”

70 OKULDA, 1465 ÖĞRETMEN VE 25690 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI, TAŞIMALI EĞİTİM İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

“Bugün, Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 70 okulumuzda, 1465 öğretmenimiz ve 25690 öğrencimiz ile ders başı yapmış bulunmaktayız. Tüm okullarımızda gerekli güvenlik önlemleri alınmış, yaz dönemi boyunca okullarımızın tadilat ve onarımı yapılmış, bugün itibariyle taşımalı eğitimin iş ve işlemleri tamamlanmıştır. Toplam 20 (7+13) taşıma merkezi okulumuzda, 1070 öğrencimizin eğitime erişimi ve beslenme ihtiyacı sağlanacaktır. Öğrencilerimizin ders kitapları, devletimizin imkânları sayesinde eksiksiz bir şekilde masalarının üzerine konulmuştur. Ayrıca bu yıl ilk defa yardımcı kaynak kitaplarımızda bakanlığımız tarafından öğrencilerimize ulaştırılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle konuşmama son verirken 2022-2023 eğitim öğretim yılının Polatlı’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor saygılarımı sunuyorum.”

BULACAK: TELEVİZYONLARI KAPATIN, KİTAP OKUYUN

Kaymakam Murat Bulacak, Şehitlik İlkokulu Kürsüsünden öğrenciler ve velilere seslendi. Başarılı bir eğitim öğretim yılı dileyen Bulacak, çocuklara bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Bulacak; “Eğitim ordumuzun fedakâr öğretmenlerini selamlıyor yurdumuzun dört bir yanında görev esnasında şehit olan öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. 2022-2023 eğitim öğretim yılının ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi. Çocuklara okulu özlediniz mi?  diye soran Kaymakam Bulacak çocuklardan özledik cevabını aldı. Öğrencileri ve velileri tebrik eden Bulacak çocuklara; “Okula servisle gelirken çok dikkatli olarak trafik kurallarına dikkat ediyorsunuz, kemerinizi takıyorsunuz, servise inerken binerken acele etmiyorsunuz, yaya iken trafik ışıklarına dikkat ediyorsunuz. Evde ders çalışıyorsunuz.  Cep telefonu ve tabletleri azaltıyoruz. Okuma yazma bilenler 2-3-4. Sınıflar kitap okuyoruz.  Evde anne ve babamıza yardım ediyoruz kardeşimiz varsa ilgileniyoruz.” Diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

“AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNİ KAZASIZ BELASIZ BİR ŞEKİLDE GEÇİRMELERİDİR”

Bulacak, konuşmasının sonunda; “Okullarımızın güvenlik kontrolleri yapılıyor. Bütün amacımız çocuklarımızın eğitim öğretim dönemini kazasız belasız bir şekilde geçirmeleridir.  İnşallah bu konuda velilerimizden de destek bekliyoruz. Okulumuza sahip çıkalım.  Başarı sağlamak istiyorsak okul veli ve öğrenci işbirliğini tam olarak sağlamamız lazım.  Bizler okulda öğrendiklerimizi evde pekiştirirsek, velilerimiz okulla ve öğretmenlerimizle sürekli iletişim içinde olursa, çok daha verimli ve başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçiririz. Öğretenlerimiz gayretliler, çocuklarımızın iyi yetişmesi, iyi bir vatandaş olmaları adına gayret sarf ediyorlar. Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize, başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.” cümlelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.