MİNİK ÖĞRENCİLER ÜNİVERSİTE GEZİSİNDE

Bu haber 21 Şubat 2020 saat 8:42 'de eklendi.

Polatlı 15 Temmuz İlkokulu 3A Sınıf öğrencileri, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (AHBVÜ) Polatlı Fen-Edebiyat Fakültesi’ne ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’na (MYO) ziyarette bulundular. Fakülte ve MYO Sekreterlikleri, 25 öğrenciye okulları hakkında bilgiler aktardılar. Öğrenciler, sınıf öğretmeni Serap DEMİR nezaretinde ilk olarak AHBVÜ Fen-Edebiyat Fakültesi laboratuvarını, dersliklerini ile diğer birimlerini gezme imkânı buldular. Ardından AHBVÜ Polatlı Sosyal Bilimler MYO Sekreteri Ekrem SULUYER eşliğinde MYO Tekstil Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü atölyelerini gezdikten sonra Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü tarafından hazırlanan etkinliğe katıldılar.
MİNİK ÖĞRENCİLER STORİGAMİ İLE TANIŞTILAR
Öğrenciler, AHBVÜ Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı’na gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde eğlenceli ve renkli etkinliklerle karşılandılar.
25 MİNİK ÖĞRENCİYE ORİGAMİ EŞLİĞİNDE HİKÂYE ANLATILDI
Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ebru Hasibe Tanju ASLIŞEN, 15 Temmuz İlkokulu’ndan misafir olarak gelen 25 minik öğrenciye origami eşliğinde hikâye anlatma olarak bilinen storigami yöntemini kullandırarak küçük bir çalışma gerçekleştirdi.
Çalışmaya aynı programın 3A Sınıf öğrencilerinden 25 kişi de katıldı ve çocukların kâğıtları katlamaları esnasında onlara destek verdi. Çocuklar bu etkinlikte, renkli kâğıtlarla gökyüzü, dağ, tünel, yelken ve kuş yapmaya çalışırlarken aynı zamanda basit bir hikâye eşliğinde güzel bir tren yolculuğu da gerçekleştirmiş oldular.
ZİHİNSEL SOSYAL VE DUYGUSAL GELİŞİMLERİNİ DESTEKLEYEN BİR UYGULAMADIR
Etkinlik sonrasında konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Tanju Aslışen şu açıklamalarda bulundu. “Tekrarlanabilir eylemlerle şematik öğrenmenin bir örneği olan origami, çocuklar için hem eğlenceli hem de öğretici bir uygulamadır. Simetri, geometri, oran, ölçüm, üç boyutlu anlama, sıralama ve problem çözme gibi matematik temelli öğrenmelerinin yanı sıra el-göz koordinasyonunu iyileştirme, hafızayı güçlendirme, dikkat becerilerini geliştirme vb. pek çok alanda fayda sağladığı bilinmektedir. Hikâye anlatma ise başlı başına çocukların alıcı ve ifade edici dil gelişimi başta olmak üzere zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyen bir uygulamadır. Bu iki etkinlik aynı anda gerçekleştirildiğindeyse ortaya sihirli bir enerji çıkmakta. Bunu bugün gerçekleştirdiğimiz etkinlikte de hep birlikte görmüş olduk” dedi.
OKUL ADINA TEŞEKKÜRLER SUNULDU
Minik öğrencilerle birlikte AHBVÜ Fen-Edebiyat Fakültesi ve MYO’ ya yaptıkları ziyaretlerden ve kendilerine sunulan etkinliklerden son derece memnun kaldıklarını dile getiren sınıf öğretmeni Serap Demir, kendisine ve minik öğrencilere tanınan fırsattan dolayı emeği geçen fakülte ve yüksekokulu yönetimi ile hocalarına okulu adına teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.