MİLLİYETÇİ HAREKET POLATLI’DA BULUŞTU

Bu haber 07 Haziran 2022 saat 8:02 'de eklendi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi ‘İlçe İlçe Aydınlatma ve Anlatma Toplantısı’ 5 Haziran Pazar Günü saat 18.00’da 13 Eylül Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İstişare Toplantısı’nda devletin bekasına ve milletin bütünlüğüne dönük siyasi seferberlik çağrısı yapıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi ‘İlçe İlçe Aydınlatma ve Anlatma Toplantısı’ Adım Adım 2023 parolasıyla 5 Haziran Pazar Günü saat 18.00’da 13 Eylül Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Duygulu, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Duygu Kurban Gözüoğlu, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın katıldığı istişare toplantısında; “2023’te Lider Ülke Türkiye” hedefi doğrultusunda yapılan ve yapılması gereken çalışmalar masaya yatırıldı. Polatlı’da faaliyet gösteren Oda, Dernek, Sivil Toplum Kuruluşları ve Mahalle Muhtarlarının da katıldığı İstişare Toplantısı’nda devletin bekasına ve milletin bütünlüğüne dönük siyasi seferberlik çağrısı yapıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, MHP ve Cumhur İttifakı’nın çalışmaları ve hedefleri ile ülkenin durumu hakkında bilgiler verdi.

KARAKAYA: YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALARIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ

Toplantıların artarak devem edeceğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Pandemi nedeniyle toplantılar yapılamadı, siyasi faaliyetler, dernek faaliyetleri her türlü faaliyetler bir şekilde toplantı niteliğindeki çalışmalar durduruldu. Ama yavaş yavaş bu tür bir araya gelme, kalabalıkların buluşması, siyasi faaliyetler başladı. Bundan sonra daha da artarak yoğun bir şekilde çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Malumunuz üzere 2021 yılı Eylül ayının başından itibaren Türkiye’yi 9 bölgeye ayırarak bu istişare toplantılarımızı bölge bazında kalabalık salonlarda yaptık. Arkasında 81 ilde bu çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Şimdi de ilçe bazında adım adım 2023 ilçe ilçe aydınlatma ve bilgilendirme toplantılarımızı devam ettiriyoruz. 4 Eylül’de Afyon’da Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla bölge toplantıları başladı. Bu toplantılar genel merkezimiz tarafından, Genel Başkanımızın talimatıyla organize edilmiş programlardır. Elbette il ve ilçe teşkilatlarımız diğer siyasi konu ve çalışmaları yine benzer faaliyet ve aktiviteleri kendi içerisinde yerine getiriyorlar bundan sonrada getirmeye devam edecekler. Önümüzdeki yıl haziran ayında Allah izin verirse seçimler yapılacak. Bizim Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemimiz zaten erken seçimler değil, hükümette bir istikrarı getirme sistemi olduğu için seçimler hep zamanında yapılacak. Erken yapılması sistemin kendisine de aykırı bir durum. Önümüzde çok bir zaman kalmadı. 6 ay sonra artık seçim havasına girilmiş olacak. Biz MHP olarak çok erkenden başladık. Bugünden itibaren de belki 50’ye yakın ilçede benzer toplantı var. Önümüzdeki haftalarda da tüm ilçelerdeki toplantılarımız tamamlanmış olacak. Bundan sonra da bu toplantılar artarak bölgesel olarak belli tema ve konularda bir araya gelinecek.” İfadelerini kullandı.

GÜNGÖR: ARIZALI MUHALEFETİN KARŞISINDA GÜÇ BİRLİĞİ YAPACAĞIZ

Katılımcıları selamlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, “Adım Adım 2023 Polatlı İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantımıza hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. Cenab-ı Allah’ın rahmetini eksik etmediği bu güzel günde büyük bir aile olarak salonumuzu doldurduğunuz için sizlere teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Aramızda olan sivil toplum kuruluşları değerli başkanlarına, kıymetli muhtarlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Genel Merkezimizin devletimizin bekasına ve milletimizin bütünlüğüne yönelik hazırladığı siyasi seferberlik çağrısına bugün Polatlı’da hep birlikte Bismillah diyeceğiz. Ülkemiz ve özellikle de siyaseti yeniden dizayn etmeye çalışarak meşru yönetimi değiştirmek isteyen küresel emperyalizmin çıkarları doğrultusunda hareket eden arızalı muhalefetin karşısında güç birliği yapacağız. Her birinizi yürekten selamlıyorum.” dedi.

BAŞTUĞ: MİLLİYETÇİ HAREKETİ BÜTÜN GÖNÜLLERLE BULUŞTURACAĞIZ

2023 yılının Cumhuriyetin ikinci yüzyılını kucaklamak olduğunu ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, “Genel Başkanımızın talimatlarıyla başlatılan Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantımıza hoşgeldiniz şeref verdiniz. Bu güzel toplantıyı organize eden Polatlı İlçe Teşkilatımıza ve toplantıya iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bilge liderimizin on yıllar önce göstermiş olduğu 2023 hedefine adım adım yaklaşırken bizde Ankara İl ve İlçe Teşkilatları olarak çalışmalarımızı her geçen gün daha da yoğunlaştırıyoruz. Biliyoruz ki 2023 yılı Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılını kucaklamak demektir. İnancımız o ki 2023 yılı 2053, 2071 vizyonuyla küresel güç olmuş, cihan devleti, lider ülke Türkiye altyapısı, mihenk taşı demektir. 2023 yılı bizim onlarca yıldır coştuğumuz Kızılelma ülkümüzdür. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılını kucaklayacak olan 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin ne denli tarihi bir öneme sahip olduğunun hepimiz idrakindeyiz. Bilge liderimizin önderliğinde milliyetçi, ülkücü hareket Cumhur ittifakı bu seçimlerden mutlak zaferle çıkacaktır. 100 yıl önce Cumhuriyetimizi kuran irade ve kuruluş felsefesi ikinci yüzyıla girerken de milliyetçi hareket iradesiyle perçinlenecektir. 2023’te ülkemizi abluka altına almaya çalışan emperyalist ve iş birlikçi kuşatma yarılacak zilletin kirli heveslerini kursaklarında bırakacaktır. Bu şuur ve bilinçle bizlerde Ankara İl ve İlçe Teşkilatları olarak seferberlik halinde olacağız. Daha önce başlattığımız üye yapma çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceğiz. Kadınlarımıza yönelik başlattığımız çalışmaları dalga dalga genişleteceğiz. STK ve muhtarlarımız ile daha sık buluşacağız. Çalmadık kapı girilmedik ev bırakmayacağız. Ankaramızda yaşayan her insanımızla kucaklaşacak, her yüreğe dokunacağız. Aziz Milletimize zilletin kirli emellerini ve karanlık niyetlerini bir bir anlatacağız. Yuvarlak masa etrafında toplanan altılı ganyanı masanın altına gizledikleri terör artıklarını, masanın üstündeki üs katlı ve emparyalist odakları bir bir teşhir edeceğiz. Milli bekamızın teminatı Türk milletinin sarsılmaz kalesi Milliyetçi hareketi bütün gönüllerle buluşturacağız. Cumhur İttifakının önemini ve taşıdığı duyguyu bütün yüreklere nakşedeceğiz.” dedi.

DUYGULU: ÜLKÜCÜLÜĞÜN SİYASETİ MHP’DE YAPILIR

Ülkücülüğün siyasetinin sadece MHP’de yapılacağını vurgulayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Mehmet Duygulu, “12 Eylül 1980 darbesini yaşayan bir kardeşiniz olarak bugün benim için çok önemli bir gün. Bugün 5 Haziran 1983 yılında Halil Esendağ ve Selçuk Duracık ülkücü kardeşlerimizin idam edildiği Kenan Evren tarafından asıldığı gündür. Tarih şöyle diyor; koğuşta iki kişiydiler ceplerinde kefen alacak paraları yoktu, kefen paraları olmadığı için cezaevi görevlisi geldiğinde ne yapacaksınız sorusuna bugün akşam iki kardeşimizin asılacağını ifade ediyor. Sabahleyin yan yana dik, gönüllerinde iman, dillerinde Kur’an idama doğru yürüyorlar. İdam sehpasına geldiklerinde Halil kardeşimiz diyor ki Selçuk önce seni assınlar sen bana dayanamazsın diyor. Önce Selçuk’u asıyorlar arkasından Halil kardeşimizi asıyorlar. İdamlar bittiğinde iki kardeşimizin de asılı durumları kıbleye doğru yöneliyor ve orada bulunan kişiler vallahi bunlar şehit diyerek o günkü şahitliğini dile getiriyor. Bizler ülkücüyüz. O gün verdiğimiz söz bugün geçerlidir. Hevesimiz değil, mevki, makam ve günlük çıkarlar için siyaset yaptığımız bir yer değil, ilk ve son durağımız. Öldüğümüz günde sizlerden rica ediyorum şahidim olun Türk bayrağımız ve üç hilalimize sarın cenazelerimizi. Günün koşullarında en çok insanı etkileyen kavram ekonomi. İnsan parasını kaybeder bir şey kaybetmiş sayılmaz, sağlığını kaybeder hayatının yarısını kaybetmiş sayılır ama onurunu ve vatanını kaybederse her şeyini kaybetmiş demektir. Bizler bu siyaseti gelecek için yapıyoruz. Sizlere verdiğimiz söz için yapıyoruz. Bazıları var ülkücülük siyasetini hala yaptıklarını düşünüyorlar ama başka yerdeler. Bize göre ülkücülüğün siyaseti MHP’de yapılır. Başka yerde yapılan ülkücülük ve milliyetçilik siyaseti rahmetli Başbuğumuzun ifadesiyle ‘Yahudi dükkanına asılmış besmele tabelası gibidir, kendilerini ülkücü saymasınlar.’ Onlar ülkücü değildir sadece çıkarları için çalışan insanlardır.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.