MİLLİLİKTEN BAHSEDİP SAMAN VE BUĞDAY İHTAL EDİYORUZ!

Bu haber 09 Kasım 2020 saat 8:49 'de eklendi.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk Ankara Masası programına konuk olarak Ankara Gündemini ve siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Katıldığı programda Çiftçiden işsiz gençlere vatandaşın bir çok sorununa değinen İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk İzmir’de meydana gelen deprem ile ilgili de değerlendirmelerde bulunarak, “Ankara’nın gündemi yoğun ve sıcak biz milletin gündemine bakıyoruz. Artık milletimiz 18 yılın sonunda yorulmuş usanmış ve kendisini düşünen bir iktidar arıyor. Dolayısıyla milletimiz medyada oluşan oluşturulmaya çalışılan akşamları farklı şekilde gündeme getirilen konulardan bıkmış ve yorulmuş durumda .”

TEMSİL NOKTASINDA Kİ İNSANLARIN ŞİKAYET ETMEK GİBİ BİR HAKKI YOKTUR

Öztürk, “İzmir depreminden dolayı ana akım medyada 5-6 gündür suni gündemler oluşturulamıyor. 114 vatandaşımızı kaybettik. Bu bizim için çok acı. Ülkemiz deprem kuşağında bir ülke ve bizim bunlarla artık 99 depreminden sonra, yaşadığımız o büyük asrın felaketinden sonra ne yazık ki özellikle Adalet Ve Kalkınma Partisi iktidarında ve o dönemde belediyeleri kazanmış mevcut iktidarın devamı olan tüm belediye başkanlarının nerdeyse çeyrek asırdır ülkede bununla ilgili hiçbir tedbir almamasına rağmen bu gün çıkıp sağlam olmayan evlerde oturmayın bakanımız çıkıp enkazın önünde bunu söyleyebiliyor. Sağlam evlerde oturmayın demek çok basit ve kolaycılıktır. Siz sağlam olmayan evleri denetleyip inşa ettirmek zorunluluğunuz var temsil noktasında ki insanların şikayet etmek gibi mızmızlanmak gibi bir hakkı yoktur. “ dedi.

MEVCUT İKTİDAR DÖNÜP KENDİ KARNESİNE BAKMALI

Öztürk, “Öncelik şu dur ki bu vatandaşlarımız son ocak ayından bu güne kadar dünyanın bir çok ülkesinde bir çok şehrinde 7 ve üzerinde depremler olmuştur istatistiklere baktığınızda 6 üzeri iki deprem yaşadık Elâzığ’da, Malatya’da ve İzmir’de bu 6 ay içerisinde üzülerek şahitlik ettik ki hepsinde de onlarca vatandaşımız vefat etti. Dünyada 7 üzeri depremlerde sıfır ölüm ne yazık ki Türkiye’de üçüncü büyük vilayetinde 114 vatandaşımızın hayatına mal oldu. İktidar da burada kendisine pay çıkarmak için 2003’den sonra çıkartılan deprem yasaları ile ilgili ne yazık ki buradan dem vuruyor. Asında yapı denetimi 1999 yılında bizim de şuan teşkilat başkanımız olan Koray Aydın’ın bayındırlık bakanlığı döneminde çıkmıştır ve 99 yılından sonra yapı denetimi yapılan deprem yönetmeliğine göre inşa edilen konutlarda yıkılma yoktur. Mevcut iktidar dönüp kendi karnesine bakmalı ve yıkılan evlerin yapılış tarihlerine ve bunların kendilerine yerel belediyeler tarafından rapor edilmesine rağmen tedbir almaması dolayısı ile burada iktidar yetkililerini ben göreve davet ediyorum. “ dedi.

BÖYLE BİR YERLİ VE MİLLİLİK OLMAZ SAMANI BİLE İTHAL EDER DURUMA GELDİK

Öztürk, “Özellikle 16 taşra ilçemizde insanlara üretimden uzaklaştırıldı. Geçmiş dönemdeki ÇKS kaydına baktığınızda bundan 18 yıl önceki üreticilerin üretim sayısına ve rekoltelerine bakın gelin 2020 tarihindeki çiftçi kayıt sistemlerine bakın bizi üzen bu insanları biz üretimden uzaklaştırdık yerli ve milliyiz dedik yerli ve milli olmamızı üretimden uzaklaşarak nasıl ortaya koyacağız. Böyle bir yerli ve millilik olmaz. Geldiğimiz noktada nohut, mısırı, buğdayı hatta samanı bile ithal eder duruma geldik. Vatandaşımız şuan kışı nasıl geçiririz endişesi içerisinde 2 defa 3 defa müjdeler aldık evet güzeldir. Kış geldi vatandaşımızın doğalgaza ihtiyacı var, battaniye ile oturuyorlar biz ilçeleri geziyoruz makamlardaki koltukları işgal etmiyoruz. “ dedi.

 AYAKKABI ESKİTECEĞİZ KOLTUK ESKİTMEYECEĞİZ

Öztürk, “Günümüzün çoğu dışarda vatandaş ile geçiyor. Biz söz verdik liderimizle sayın Meral Akşener ile ayakkabı eskiteceğiz koltuk eskitmeyeceğiz diye. Şuan bizim 25 ilçemizde başata ben olmak üzere millet vekillerimizle, meclis üyelerimizle Ankara’yı karış karış geziyoruz ve haftalık raporlar alıyoruz. Vatandaşın feryadı çok farklı vatandaş artık Sünni gündemleri konuşmak duymak istemiyor. Parti içi meseleler ile farklı organizasyonlar ile meşgul olmak istemiyor kendisinin dinlemesini istiyor. Sizden başak bir şey istemiyor.” dedi.

 BİZ ANKARALIYI YERLİ ÜRETİMLE BULUŞTURACAĞIZ

Öztürk, “Ankara Büyükşehir Belediye başkanımız Mansur Yavaş özellikle kırsal kalkınmanın birlikte yürüttüğü projeler şuanda Ankara’nın çiftçilerini, kadınlarını gençlerini köylere biraz daha yönlendirmeye başladı. Şuanda yıllardır çeyrek asırdır hiç kullanılmayan Ankara’nın binlerce dönüm belediyenin kendi arazisi olan tapulu arazisi olan binlerce dönüm arazi bomboş yatıyordu Mansur bey otobüsün üzerinde 120 gün gezdiğimizde her ilçemize bir söz verdik, biz Ankaralıyı yerli üretimle buluşturacağız diye ve hakikaten şuanda Ankara’nın tüm ilçelerinde Ankara büyükşehir belediyesinin dağıtmış olduğu buğday tohumları, fi tohumları, yeşil sebze, Ankara patates üretir hale geldi şuanda ve bunları da yardıma muhtaç dar gelirli ailelere kendisi büyükşehir imkanları ile dağıtıyor. Bunu da kimse göremez bizler bile şahitlik etmiyoruz. Üretilen binlerce ton malzeme sağ elin verdiğini sol el görmesin kaidesi ile bu dağıtımlar yapılıyor. İstihdam üretiliyor. Özellikle Ankara olarak üretime yönelmesi lazım.” dedi.

TİFTİK KEÇİSİ ANKARA’NIN SEMBOLÜDÜR

Öztürk, “Ankara’nın sembolü Tiftik keçisi kaç ilçemizde kaldı. İnanın geçen birkaç ilçemize gittiğimizde iki üreticimizle karşılaştık korona olmasa sarılıp öpecektim. Biz çocukluğumuzdan beri tiftik keçisi ile anlatırız bu Ankara’nın sembolüdür artık ama üretim o kadar daralmış ki artık yok kalmamış.” dedi.

MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR ÇÜNKÜ YORULMUŞ

Öztürk, “Millet bizi çağırıyor. Çünkü yorulmuş. Kendisine hayal satılmasından, olmayan ütopik projelerden, betonlardan bıkmış. Artık kendisine dokunulmasını istiyor. Hakikaten çok zor durumda. Düşünün şu anda binlerce üniversite mezunu iş arıyor. Siz sadece iktidarınızı korumak için bir yerlerde küçük ilçelerde bile üniversite açarsanız. Karşılığı olmayan fakülteler kurarsanız ve buralardan yüzbinlerce öğrenciyi mezun ederseniz sokaklarda şuan iki üniversite mezunu mastır yapmış çocuklarımız işsiz. Çok üzülüyoruz bunları görünce canımız acıyor. Mevcut iktidarın artık bu adam kayırmacılığında bir yere gelmesi son vermesi lazım. Buna son verilmeli. İktidar kendi partisine üye olmayan kimseyi kamuda işe almıyor. Herkesin hamili kart yakınımdır diye birisini mi bulması gerekiyor? Kendisi iktidara gelmeden önce uğradığı haksızlıkları ifade ettiği Cuma günleri yapmış olduğu protestoları unuttu şuanda kendisine yapılanı vatandaşa reva görmeye başladı. dedi. Haber/ İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.