Sincan Belediyesi, Sincan Park’ta kurduğu dev ekranla Sincanlılarla milli maç heyecanını paylaştı. Ankara’nın en büyük parklarından biri olan Sincan Park, vatandaşlara 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu 3. ve son maçında A Milli Futbol Takımı ile Çekya arasında Hamburg'da oynanan mücadeleyi dev ekranda izleme imkanı sundu. 

Sincan Park'ta Milli Maç Heyecanı  (3)

Dün akşam gerçekleşen ve A Milli Takım'ın 2-1'lik zaferiyle sonuçlanan maçta, Sincan Park’ta kurulan dev ekranlar sayesinde yüzlerce vatandaş bir araya geldi. Vatandaşlar, belediye tarafından hazırlanan alanların yanı sıra kendi kamp sandalyeleri ve masalarıyla da parka gelerek maç keyfini yaşadı. Temiz havanın tadını çıkaran vatandaşlar, büyük bir heyecanla maçı izledi. 

Sincan Park'ta Milli Maç Heyecanı  (2)

A Milli Takım’a galibiyeti getiren golleri, 51. dakikada Hakan Çalhanoğlu ve 90+4'te Cenk Tosun kaydetti. Gol sevinci tüm parkta yankılandı ve vatandaşlar büyük bir coşkuyla sevinçlerini paylaştı. Sincan Park, adeta bir futbol arenasına dönüştü. 

Cengizhan Avcı krizi: Taraftar istiyor, yönetim sıcak bakmıyor! Cengizhan Avcı krizi: Taraftar istiyor, yönetim sıcak bakmıyor!

Sincan Park'ta Milli Maç Heyecanı  (5)

BAŞKAN ERCAN DA HEYECANA ORTAK OLDU 

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, milli maç heyecanını vatandaşlarla birlikte yaşadı. Maçın başlamasına saatler kala vatandaşlar erkenden parka gelerek yerlerini aldılar. Büyük bir kalabalığın oluştuğu parkta adeta araç kuyrukları meydana geldi. Araç için park yeri bulamayanlar ise kaldırıma park etmek zorunda kaldı. Maç için Sincan Park’a akın eden vatandaşlar, galibiyet sonrası parktan ayrılırken kornalar ve tezahüratlar eşliğinde coşkularını sürdürdüler. 

Sincan Park'ta Milli Maç Heyecanı  (1)Sincan Park'ta Milli Maç Heyecanı  (6)

Sincan Park, milli maçlar sırasında Sincanlılar için adeta bir buluşma noktası haline geldi. Vatandaşlar, böylesine önemli maçları birlikte izlemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Sincan Belediyesi'nin sağladığı imkanlar için de teşekkürlerini dile getirdi.

Muhabir: SEMA TÜRKEL