Ankara sanayi bölgesinde korkutan yangın! Ankara sanayi bölgesinde korkutan yangın!

Türkiye’de bireysel spor branşlarında yaşanan sorunlar, milli sporcu ve antrenör Abdullah Arslan tarafından gündeme taşındı. Güreş branşında Türkiye şampiyonu olan ve 24 yıldır sporun içinde yer alan Arslan, mevcut sorunları ve çözüm önerilerini paylaştı.

"BAZI BRANŞLAR YETERİNDE ÖNEMSENMİYOR"

Arslan, bireysel sporların yeterince desteklenmediğini vurguladı. "Futbol, voleybol ve basketbol gibi sporlar açık havada yapılabilirken, güreş ve tekvando gibi branşlar için uygun salonların önemi büyük. Ancak, bazı branşlar yeterince önemsenmiyor" dedi.

Milli Sporcu Abdullah Arslan Bireysel Branşlara Destek Yetersiz (2)

"GÜREŞ BRANŞINA DESTEK YOK"

Güreş branşında çocukların malzeme desteği alamadığını belirten Arslan, ulaşım konusunda belediye ve il müdürlüğünün devreye girmesi gerektiğini söyledi. "Ulaşım, mali ve salon desteği sağlanmalı. Ancak, bu destekler düzenli bir şekilde sunulmuyor" ifadelerini kullandı.

"ATAMA HER BRANŞA EŞİT ŞEKİLDE YAPILMALI"

Arslan, spora emek vermiş, uluslararası spor turnuvalarına katılmış antrenörlerin yerine, sporun içinden gelmeyen kişilerin atanmasının büyük bir sorun olduğunu belirtti. "Atama yapılan kişilerin sporun içinden gelen kişiler olması gerekiyor. Her branşa eşit şekilde davranılmalı" dedi.

"BİREYSEL SPORLARDA ALTYAPI DESTEĞİ YOK"

Türkiye'de altyapının bireysel sporlarda yeterince desteklenmediğini dile getiren Arslan, "Devletin spora malzeme yönünde, atama yönünde yeterli bir desteği yok. 10 yıllık lisanslı sporcular gerçekten sporcudur ve bu kişilere kolaylık sağlanmalı" dedi. Ayrıca, bankamatik antrenörlüğü yapıldığını ve bunun sporun gelişimini olumsuz etkilediğini ifade etti.

"GERÇEK SPORCU KÖTÜLÜKLERE KARŞI EN BÜYÜK SİLAHTIR"

Sporun olduğu yerde kötü alışkanlıkların olmayacağını vurgulayan Arslan, "Gerçek sporcu, toplumda kötülüklere karşı en büyük silahtır. Spora destek verilmeli, sporun içinden gelen kişiler sporun başında olmalı" dedi.

"SPORA VE SPORCUYA GEREKEN ÖNEMİ VERMELİYİZ"

Usta-çırak ilişkisine önem verdiklerini belirten Arslan, sporun içinden gelen kişilerin sporun başında olması gerektiğini yineledi. "Spor, kötü alışkanlıklarla mücadelede önemli bir araçtır. Bu yüzden, spora ve sporculara gereken önemi vermeliyiz" diye ekledi.

Abdullah Arslan'ın bu çağrısı, Türkiye'de sporun gelişimi için önemli bir adım olarak görülüyor. Sporun her branşında eşit ve adil bir destek sağlanması gerektiğini vurgulayan Arslan, yetkililere seslendi.

Muhabir: ZEYNEP PAMUK